20% лебедів, які зимували на Дніпрі, загинули від морозів

20% лебедів, які щорічно зимують на Дніпрі, загинули від морозів і голоду. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив директор еколого-культурного центру Володимир Борейко.

"Такі морози згубно впливають на диких тварин, бо немає їжі. Понад 20% качок, чи лебедів, які зимують зараз на Дніпрі, вже загинули, адже корму немає, а так їх ніхто не годує. Що стосується диких тварин, наприклад лосів, оленів, зубрів, козуль, білок, зайців – то їм теж важко, бо сніг повністю застелив траву і їм просто нема чого їсти. Тому вони йдуть до людей. Птахи, синички, дрозди, омелюхи, яструба теж ідуть до людей. Люди для них – єдина надія", - запевнив В. Борейко.

За словами експерта, рослинам морози та сніги не шкодять.

"Рослинам усе байдуже, вони сплять. Для них така зима з величезним снігом це дуже добре. Їм під снігом тепло. Якщо не брати до уваги завезених із закордону рослин, типу грецького горіху, різних акацій, каштанів, завезених з інших країн. У них деякі гілки можуть загинути і обсипатися. Але коріння не загине, бо вкрите снігом", - повідомив фахівець.

 

АМН