50 років ЮНІДО: відновлювана енергетика та підвищення енергоефективності в малих та середніх підприємствах України

Пост-реліз

50 років ЮНІДО:
відновлювана енергетика та підвищення енергоефективності в малих та середніх підприємствах України

Круглий стіл (18 листопада 2016 року)

Агентство Об’єднаних націй з промислового розвитку (ЮНІДО) відзначає 50-річний ювілей. За останні десять років співпраці з Україною ЮНІДО впровадило та впроваджує на запити уряду країни низку проектів.
Один з проектів, що виконується Агентством ООН з питань промислового розвитку (ЮНІДО) за фінансової підтримки Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ), - «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України». Проект впроваджується в Україні з 2011 року і має цікаві досягнення, якими пишається галузь:

  • 14 МСП в різних регіонах України отримали найсучасніше енергоефективне обладнання та устаткування.
  • 50 підприємств, відібраних на конкурсних засадах, отримують експертну підтримку та консультації стосовно розробки бізнес-планів впровадження енергоефективних технологій та ВДЕ, доступу до фінансових ресурсів, необхідних для реалізації цих бізнес-планів.
  • Три виші України отримують підтримку у вдосконаленні навчальних курсів з підвищення енергоефективності та використання ВДЕ.
  • 29 тренінгових модулів, які є основою програм підвищення кваліфікації, доступні для всіх бажаючих.
  • 500 інженерів, технічних працівників, енергетиків і менеджерів підприємств агро-харчової промисловості підвищують свою кваліфікацію завдяки проекту.
  • Рекомендації експертів проекту враховуються в національній політиці енергоефективності та енергозбереження.

 

У дискусії за круглим столом брали участь безпосередньо задіяні в проекті науковці та викладачі вишів, підприємці та фермери, а також експерти й волонтери - студенти. Відзначаючи дієвість підтримки ЮНІДО - ГЕФ, учасники розмови наголошували на необхідності вдосконалень та змін, які не завжди від них залежать. 

 

Повний текст пост-релізу.