Адаптація до законодавства ЄС. Впровадження в Україні європейських норм: у фокусі малі та середні виробники аграрної продукції

Курс регіональних тренінгів  розпочався 18-19 грудня 2017 року з пілотного тренінгу в Києві.

 

На запрошення новоствореної Платформи для навчання та висвітлення експертних думок відгукнулися 48 бажаючих з 11 областей України. Серед них фахівці у галузі рослинництва, тваринництва, заготівлі дикоросів, бджільництва, співробітники переробних та торгівельних  підприємств, а також виробники органічної продукції, освітяни та громадські активісти. На жаль, через потужний сніговий шторм не всім удалося дістатися до Київського кооперативного інституту бізнесу і права (який люб’язно приймав учасників заходу), але й тим, хто таки пробрався через снігові замети, довелося не солодко. Адже впровадження в Україні європейських норм та стандартів аграрного виробництва – справа дуже складна і з багатьма невідомими компонентами на сьогодні. Команда проекту, яка складається з фахівців аграрного сектору, представників екологічного руху та правників, запропонувала учасникам тренінгу пройти віртуальний шлях від ситуації нинішньої до виходу на великий ринок Євросоюзу. На цьому шляху є чимало червоних знаків, які вимагають впровадження нових, ще не дуже зрозумілих нашим виробникам правил, але водночас – і корисні вказівники, зміст яких охоче пояснюють поважні експерти та підготовлені проектом довідкові матеріали.
  

«Імплементація стандартів ЄС в Україні – це, перш за все, турбота про якість, - говорить Олена Березовська, координатор робочої групи з розвитку органічного виробництва та нішевих культур офісу підтримки реформ Міністерства аграрної політики і продовольства України, керівник Спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна». – Якісні харчові продукти для українців, що водночас є затребуваними й добре оплачуваними європейським споживачем – ми прагнемо зробити все задля цього».

  

«Учасники нашого пілотного тренінгу – це і практики-аграрії, і консультанти, в будь-якому разі, безперечно, знавці своєї справи, - говорить Катерина Шор, менеджер сільськогосподарських проектів МБО «ІЦ «Зелене досьє», керівник проекту. – Ми очікуємо мультиплікаційного ефекту від нашого проекту, бачимо, що учасники нинішнього навчання понесуть далі знання, які вони тут отримали. Те вдумливе й прискіпливе ставлення до наданої інформації, яке ми бачимо, переконує нас у тому, що складні питання адаптації до стандартів ЄС є нагальними й реальними до впровадження сьогодні».

 

Опанувати сенс необхідних змін допомагали експерти: Роман Корінець - координатор робочої групи з розвитку сільських територій офісу підтримки реформ Міністерства аграрної політики і продовольства України; Олена Ракова - виконавчий директор Спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»; Юрій Бакун - директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України; Віталій Білоусов - засновник та керівник ТОВ «Сертифікант», експерт з впровадження та сертифікації систем ISO; Надія Шевченко – експерт з питань екологічного менеджменту МБО «ІЦ «Зелене досьє».
Коментарі учасників пілотного тренінгу будуть враховані для вдосконалення навчального процесу, який триває на Платформі для навчання та висвітлення експертних думок.

 

Наступні тренінги:
24 – 25 січня 2018 р., Ужгород.
30 - 31 січня 2018 р., Полтава.

 

Додаткова інформація на сторінці проекту.

 

Проект «Підвищення поінформованості малих сільськогосподарських виробників щодо адаптації до європейського законодавства» впроваджується Міжнародною благодійною організацією «Інформаційний центр «Зелене досьє» в партнерстві зі Спілкою Виробників Органічних Сертифікованих Продуктів «Органічна Україна» та ГО «Інститут дослідження адаптації законодавства.

Перший тренінг проводився спільно з Департаментом агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації та Всеукраїнською  громадською організацією «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України».

 

Проект впроваджується за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства.