Еколог: Ситуація з ГМО в Україні критична

Ситуація із генетично-модифікованими організмами в Україні критична.

Про це заявила ВВС Ukrainian голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

За її словами, у чинному законодавстві немає механізмів контролю за вмістом ГМО в їжі.

«Впродовж останніх двох років ми бачимо дуже парадоксальну ситуацію, коли навіть вода, сіль, або сода маркуються позначкою «Без ГМО». Лобісти зробили все для того, щоб знівелювати жорсткий контроль за реальним вмістом генетично-модифікованих організмів», – сказала експерт.

Тетяна Тимочко стверджує, що через чинне законодавство, згідно з яким маркувати потрібно усі продукти, у виробників немає стимулу відмовлятися від використання ГМО, оскільки і ті, хто їх використовує, і ті, чия продукція не має стосунку до генної інженерії, все одно повинні додатково витрачати гроші на дослідження щодо вмісту ГМО.

Щоб врегулювати це питання, міністерство аграрної політики скерувало до уряду законопроект, згідно з яким маркувати буде необхідно лише ту продукцію, до якої входить щонайменше 0,9% генетично модифікованих організмів, – про це ВВС Ukrainian повідомили у МінАПК.

Таким чином ініціатори документа сподіваються захистити права споживачів та виробників, а також посилити контроль за вмістом ГМО.

Минулого року із критикою законодавства у сфері генетично-модифікованої продукції виступала Рахункова палата України, на думку якої чинний закон – недосконалий та неефективний.

zik.ua