Екологічна спільнота закликає ЄС до перегляду Спільної сільськогосподарської політики (CAP)

Про цей йдеться в спільній заяви 108 європейських та міжнародних організацій екологічного та соціального спрямування, яку вони оприлюднили на початку Форуму майбутнього сільського господарства (FFA), що нещодавно пройшов в Брюсселі.

 

В заяві НУО закликали президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера та його команду почати поглиблений перегляд виробництва і споживання харчових продуктів в Європі.

 

Фаустіна Баз-Дефоссез, старший співробітник з екологічної політики по сільському господарству і біоенергетиці Європейського екологічного бюро (EEB), зазначила: "Настав час відкрити дискусію щодо придатності Спільної сільськогосподарської політики (CAP). Перші особи ЄС стверджують, що політика сільського господарства є більш екологічною та справедливою, ніж будь-коли. Але наука показує, що це не так. Нам потрібна така політика продовольства і сільського господарства, яка надаватиме громадянам ЄС доступ до здорового ґрунту, води, повітря та їжі. Фермери повинні бути винагородженні саме за таку роботу, а не за оранку та внесення величезної кількості токсичних хімічних речовин, які завдають шкоди здоров'ю споживачів та довкіллю».

 

Як показує практика, величезні кошти виділяються на охорону навколишнього середовища, але не досягають мети та мають низький ефект. За даними EEB, на виконання Спільної сільськогосподарської політики щорічно виділяється 17,2 млрд. євро, майже 70% з яких «осідають в кишенях».

 

- У період з 1980 до 2013 року спостерігається зниження загальної кількості птахів на сільськогосподарських угіддях в Європейському Союзі на 57%.

-  Дикі бджоли знаходяться під загрозою зникнення в Європі.

- Поточна модель сільського господарства обходиться щорічно в трильйони євро, які витрачаються на відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому середовищу.

 

Сьогодні (05 квітня 2016 р.) опівдні EEB та BirdLife Європа презентували новий відеоролик, який описує в загальних рисах, чому CAP не працює в інтересах навколишнього середовища та фермерів. Правильний шлях розвитку – це підтримка сталого сільського господарства, зокрема, органічного; інвестування в розвиток екологічно дружніх технологій, а не у відшкодування заподіяних збитків.

 

Детальніша інформація за посиланням.

 

Відеоролик доступний для поширення.

 

Слідкуйте за оновленнями в Твіттері з тегом #CAPcheck.

 

Матеріал "Зеленого досьє" за інформацією EEB