Бунт селян. На Волині масово вирубують ліси!

На Волині нищать ліс, біля села Воєгоща вирубують сотні гектарів дерев.

Місцеві чиновники і лісівники твердять - жодних порушень немає, дерева вирубують згідно плану. Та селяни вийшли на протест, з вимогою припинити знущання над природою. Адже вирубки загрожують і молодим насадженням, і зникненням ягід та грибів. Люди кажуть, дерева виламують з корінням.

"Масове винищення, варварське винищення лісу, варварське відношення до лісу. Що ми дітям залишимо, онукам? А самі як жити будемо?", - розповідає житель села Воєгоща Іван Литвинчук.

Для багатьох жителів Полісся ліс - єдиний годувальник. Роботи в селі немає, заробляють під час ягідно-грибного сезону. А якщо масово нищити насадження ударними темпами, відомі на всю Україну поліські ліси перетворяться на пустелю. А більшість сімей опиняться за межею бідності.

Місцева влада на протести селян заявляє: загрози лісам немає. В унісон з лісівниками твердять, спустошені території, де росли молоді сосни, невдовзі самі оновляться.

Протести селян привернули увагу контролюючих органів. Ситуацію нині вивчає екологічна інспекція. Там припускають, що суцільна вирубка лісу на Поліссі все ж матиме погані наслідки.

Та остаточних висновків фахівців селяни чекати не стали. Робити з лісу пустелю заборонили - почали і вдень, і вночі охороняти територію. Відступати не збираються, кажуть, рятуватимуть природу самотужки.

«ФАКТИ», ICTV