Європейці вимагають зробити політичний акцент на децентралізованій сонячній енергетиці

94% європейців виступають за використання сонячної енергії, згідно даних  «Євробарометру»

БРЮССЕЛЬ, 11 травня 2012 року. Лідери спільноти сонячної енергетики, які представляють громадян всієї Європи, закликали політиків  розширити підтримку сонячної енергетики. У відео-виступах із Франції, Італії та Португалії (трьох з 20 європейських країн -  учасниць  європейської кампанії Днів Сонця) національні представники закликали політиків стимулювати подальше зростання використання сонячної енергії в Європі та дати громадянам більше можливостей обирати, яку енергію їм використовувати. Відповідно до недавнього дослідження організації «Eurobarometer», 94% європейців виступають за використання сонячної енергії, більше, ніж за будь-яке інше джерело енергії.
Це повідомлення почули європейські політики, представники підприємств і організацій під час дебатів високого рівня в Європейському Парламенті 10 травня під патронатом Амалії Сарторі, члена Європейського Парламенту та Голови Комітету з промисловості, досліджень та енергетики (ITRE). Учасники дискусії обговорили питання фінансового і соціального потенціалу сонячної енергії для громадян Європи, кращі політичні підходи  стимулювання подальшого зростання доступності та заохочення використання сонячної енергії в Європі, і те, як розвиток сонячної енергетики може сприяти досягненню енергетичних  та кліматичних цілей ЄС.
У  вступній промові від імені пані Сарторі, віце-голова Комітету ITRE, Патриція Тойя  сказала: "Сьогодні економічна криза у всіх на умі в першу чергу, але це не повинно змусити нас забути про актуальні проблеми зміни клімату та енергетики. Сонячна енергетика є важливою і для досягнення цілей ЄС-2020 , і для подолання кризи, і для створення робочих місць та інновацій в Європі ".

"Відновлювані джерела енергії, зокрема, енергія сонця, безсумнівно, будуть відігравати дедалі важливішу роль в європейському енергетичному балансі, особливо у контексті Енергетичної дорожньої карти - 2050 та Європейської  Стратегії в сфері відновлюваної енергетики. Враховуючи те, що в середньому більше 50% споживаної в Європі енергії  імпортується, сонячна енергія також сприятиме енергетичній незалежності ЄС,", - наголосила пані Тойя на завершення.
У панельній дискусії брали участь Бруно Вандершурен, генеральний директор і співзасновник компанії Lampiris, що постачає на 100% зелену енергію в Бельгії, член апарату Угоди мерів і Голова Кліматичного Альянсу Брюсселя Пірита Ліндхольм , політичний аналітик, експерт  Директорату Європейської Комісії з регіональної політики Мод Скьорінгер , члени правління Європейської Асоціації фотоелектричної промисловості (EPIA) Борис Клебенсбергер  і Фабріс Дідьє (Fabrice Didier), члени правління Європейської федерації сонячної промисловості Найджел Коттон  і Артур де Фріс . Вони обговорили найкращі шляхи підтримки споживачів у адаптації технологій використання сонячної енергії.
"Сонячна енергія має величезний потенціал щодо скорочення викидів CO2 та зниження витрат на електроенергію для європейських домашніх господарств. Зараз ми не повинні прибирати ноги з педалі. Ми - на шляху досягнення наших енергетичних цілей на 2020 рік, але ми маємо визначити нові цілі на 2030 рік, підтримувати високий рівень мотивації і швидкий розвиток сонячної енергетики ", - сказав ) Генеральний секретар EPIA Рейнхольд Батгерайт. Підкреслюючи важливість інвестування в децентралізоване виробництво енергії з метою сприяння економічному зростанню, Генеральний секретар ESTIF Хавьер Нойон  додав: "Децентралізовані джерела енергії,  сонячні теплові та сонячні фотоелектричні, грають важливу роль у стимулюванні інвестицій на місцевому рівні, тобто вкладень у комерціалізацію, монтаж і обслуговування. Це відмінний спосіб для створення нових робочих місць на місцевому рівні замість  імпорту викопного палива".

У кінці 2011 року в Європі було встановлено більше 50 ГВт фотоелектричних систем і 26ГВт сонячних теплових - цього досить для забезпечення електроенергією більше 15 мільйонів домашніх господарств і гарячою водою - до 12,5 мільйонів.

(Інформація - http://www.solardays.eu/press/144-europeans-demand-politica-focus-on-dec...)

Нагадуємо також, що триває всеукраїнський конкурс «Сонячний Караван». Їз  докладною інформацією щодо того як взяти участи у конкурсі та приєднатися до кампанії Європейських Днів Сонця-2012 в Україні можна познайомитися на нашому сайті http://www.dossier.org.ua/ievropeyski-dni-soncya.

Координатор в Україні – МБО «Зелене досьє»
Контакти: ecoweek@bg.net.ua; nadiyka@mail.ru; 067 9641529, 050 4468036.

 

Партнери Європейських Днів Сонця – 2012 в Україні:
Національний проект “Енергія природи”,  Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України,
Координатор проектів ОБСЄ в Україні,
Фонд Східна Європа,
Відділ туризму та краєзнавства Київського Палацу дітей та юнацтва, Компанія  «Екопром».

UA.Energy - основний інформаційний партнер.

Ви хочете розповісти про свої досягнення у сонячній енергетиці? Мрієте обладнати сонячними приладами свою оселю? Прагнете навчити інших чи дізнатися якомога більше про сонячну енергетику?

Слідкуйте за нашими новинами на сайті, долучайтесь до обговрення В Контакте та у Facebook.


Приєднуйтесь до європейської мережі! Запитуйте, давайте поради, дійте!