Україна - 29 серед найкращих країн для інвесторів у "зелену" енергетику

Україна зайняла 29 місце у рейтингу країн щодо привабливості країн для інвестицій у відновлювану енергетику.

Про це йдеться у дослідженні "Індекси привабливості країн з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику", яке щоквартально проводить міжнародна компанія "Ернст енд Янг", повідомляє її прес-служба.

Індекси розраховуються для 40 країн з присвоєнням балів національним ринкам відновлюваної енергетики та відповідній інфраструктурі з урахуванням її придатності для застосування конкретних технологій.

Відновлювана енергетика переживає переломний момент у зв'язку з тим, що розвинені країни згортають щедрі програми її субсидування, а ринки, що розвиваються, розробляють стратегії зниження витрат, щоб стимулювати конкуренцію з видобувними видами палива, відзначають експерти.

У третьому кварталі 2012 року Китай зберіг за собою перше місце в рейтингу All Renewables Index, але втратив один бал, оскільки в його сегменті сонячної енергетики триває процес консолідації, спрямований на розширення масштабів установки сонячних панелей в країні і раціоналізацію надання державної підтримки.
Окрім того, в останні місяці спостерігається значний відтік інвестицій з Китаю в країни Африки і Південної Америки.

США також втратили півтора пункти в третьому кварталі, поступившись другим місцем Німеччині.

Уряд Німеччини підвищив длякраїни цільовий показник вироблення електроенергії з відновлюваних джерел, яка повинна становити 40% до 2020 року.
Німецька влада також робить політичні кроки, щоб стимулювати стійке зростання, однак зниження індексу відображає заплановані на найближчий час зміни, а саме можливе скорочення субсидій для сонячної та вітрової енергетики та виробництва енергії з біомаси, зазначається у дослідженні.

У США зберігається невизначеність щодо довгострокової національної політики в області енергетики та продовження дії ключових податкових пільг для виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Сумарний обсяг інвестицій у всьому світі у виробництво "чистої енергії" скоротився за третій квартал на 5% до 56,6 мільярдів доларів.

Динаміка інвестицій у 3 кварталі відрізняється за регіонами, в Європі, на Близькому Сході та в Африці їх обсяг збільшився на 7%, до 21 мільярдів доларів, в основному за рахунок інвестицій у сонячні, геотермальні та вітроенергетичні проекти в Марокко.

Однак у Північній, Центральній і Південній Америці інвестиції скоротилися за той же період на 25% до 10,4 мільярда доларів, а в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні - на 3%, до 25,2 мільярда доларів.

real-economy.com.ua