Глобальний пошук інновацій для сталого розвитку: український рух

Світ має навчитись жити розумніше. Тобто, забезпечити умови для кращої якості життя без збільшення навантаження на наші обмежені ресурси – на нашу планету, наш час та наші гроші.

 

Триває міжнародний проект «Smart Living Challenge», організований Шведським Інститутом та Munktell Science Park (Швеція), - всесвітня кампанія та конкурс інноваційних ідей для побудови більш розумного життя на Землі.

 

18 червня в Києві відбувся творчий семінар для учасників проекту, на якому зустрілися близько 30 чоловік з різним життєвим та професійним досвідом. Студенти й викладачі, бізнесмени й науковці, журналісти й активісти громадських організацій з Києва, Одеси, Івано-Франківська та Житомира разом працювали над створенням інноваційних ідей в галузі транспорту (руху).
В результаті спільної роботи учасники семінару запропонували свої варіанти як для вирішення загальних транспортних проблем великого міста, так і маленькі конкретні інновації для швидкого поліпшення ситуації. Допомогти подолати сходи чи жвавий перехід людям з обмеженими можливостями або мамам з маленькими дітьми, організувати безпечний шлях дітлахам до школи, обєднати велосипедні доріжки в єдину міську веломережу, заснувати спеціальну відзнаку для дружніх до літніх людей транспортних засобів – ці пропозиції, вважають учасники творчого семінару, цілком реально втілити в життя. Звісно, набагато складніше побудувати дружню до людини та природи транспортну систему в усьому місті чи створити на засадах новітніх технологій систему транспортування вантажів. Втім, певний досвід вже існує в інших країнах світу, ним можна скористатися й впроваджувати нові підходи і в Україні. Та головне, на думку учасників семінару, - змінити ставлення людей до засобів задоволення своїх потреб, до власних звичок, започаткувати соціальний діалог у сучасному українському суспільстві, коли суспільство, держава та кожна людина будуть чути один одного і разом вирішувати нагальні проблеми.
Пропозиції учасників семінару розглядатиме журі міжнародного конкурсу. Можливо, серед них будуть і переможці, але в будь-якому разі ці ідеї варті уваги українських урядовців та розробників транспортних програм. 

 

Творчий семінар організували Посольство Швеції в Україні та МБО «Інформаційний центр «Зелене досьє» у співпраці з Державним автотранспортним науково-дослідним та проектним інститутом Міністерства інфраструктури України.

 

Інноваційний конкурс «Smart Living Challenge» триває. Пропозиції приймаються до 01:00 (за київським часом) 1 липня за адресою: http://2014.smartlivingchallenge.com/ideas.

 

Більше інформації про проект.
Фотографії з семінару.