Хлор з "Радикалу" перевозять до Польщі

Вранці почали вивозити небезпечні відходи з закритого заводу "Радикал" вперше за 16 років. Діжки з хлором вагою 4,5 тонни відвезуть на утилізацію до спеціалізованого полігону в Польщу. Вартість перевезення цієї партії складає 121,5 тисячі гривень.

Роботи з вивезення та знешкодження відходів проводить міжнародна компанія «С.І. Груп Консорт Лтд». За словами представника компанії Сергія Бучера,  за правилами перевезення вантаж до кордону з  Польщею будуть везти протягом тижня. Перевозка по Києву проходить у супроводі ДАЇ. Маршрут та точне місце утилізації не розкривається,  «щоб не визвати хвилювання населення».

В цьому році з «Радикалу» планується вивезти 50 тонн хімічних речовин. В 2013 року почнеться утилізація залишків заводських цехів та землі, яка насичена ртуттю. Усього планується вивезти 130 тонн.  Програма утилізації розрахована на 5 років. На її реалізацію з бюджету Київради виділено  5 мільйонів гривень.  В 1996 році «Радикал», який займався виробництвом хімічних речовин, зокрема ртуті, був закритий з порушенням природоохоронного  законодавства. Залишки хімічних речовин з території заводу не були вивезені.

 з заводу
З заводу "Радикал" перевозять діжки з хлором

 
 

контейнери готові до відправки

Контейнери готові до відправки

 

www.svidomo.org