Європейські Дні Сонця – 2012: підсумки конкурсу «Сонячний караван»

20 червня на сцені Європейського містечка в Києві відбулася церемонія нагородження переможців всеукраїнського конкурсу «Сонячний Караван», який проводився в рамках кампанії Європейські Дні Сонця.

 

Переможців визначало поважне журі, до складу якого ввійшли партнери кампанії: представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, Національного проекту «Енергія природи» Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Фонду Східна Європа та Української енергетики.

Головний приз конкурсу в технічній номінації журі присудило вихованцю Севастопольського відділення Малої академії наук Костянтину Михайлову. Костя не тільки розробляє сонячні пристрої та вивчає основи енергоефективності; змайстроване ним приладдя успішно працює в його рідному селищі Любимівка, допомагаючи вирішити конкретні побутові проблеми, наприклад,нестачі гарячої води. Костя отримав квитки на футбольний матч чемпіонату Євро-2012 від Фонду Східна Європа.

Переможцем у гуманітарній номінації став Володимир Іванчук із Снятинського району Івано-Франківської області, студент Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. Його плакат, сонячний велосипед, може зайняти гідне місце не тільки на виставках, а й в наступних кампаніях Днів Сонця. Він отримав нетбук від партнера Днів Сонця Міжнародної групи компаній Activ Solar

Чернівецька громадська організація «Буквиця» отримала ліхтарі із сонячними фотоелементами від Activ Solar за організацію інформаційно - просвітницької акції під час Березового фестивалю у селі Банилів - Підгірний Чернівецької області. Ще один приз – офіційний футбольний м’яч європейського чемпіонату відправився до Банилівської середньої школи. «Буквиця» постійно проводить табори в Карпатах, основна їх мета – навчання жити в гармонії з природою, екологічне виховання та розвиток екологічно відповідального туризму.
Ліхтарі із сонячними фотоелементами від Activ Solar отримав також Київський клуб «Компас» - за роботи, представлені у технічній номінації конкурсу. «Компас» вже 20 років організовує табори для дітей та підлітків на острові поблизу Києва, намагаючись в природних умовах використовувати енергію сонця й вітру. Цього літа мешканці табору забезпечені гарячою водою завдяки саморобним сонячним колекторам, заряджають мобільні телефони від саморобної батареї, а також готують чай та гарячі бутерброди на сонячному концентраторі.
«Сонячні» роботи юних художників зі Львова Богдана Гаврушка, Михайла Тима та Христини Славич журі відзначило футбольними м’ячами Євро-2012 (Фонд Східна Європа),  а їхні колеги  Наталія Тарасенко,  Соломія Чех та  Анастасія Макух отримують USB флешки від Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Журі також вирішило відзначити пам’ятними призами ОБСЄ організаторів акцій - Львівську міську раду й кафедру енергоефективності та нетрадиційних джерел енергії Севастопольського університету ядерної енергетики та промисловості. А на допомогу освітянам вирішили відправити до освітніх закладів Севастополя, Червоноперекопська, Косова та Києва, які долучилися до конкурсу, «Зелений пакет» - збірку навчальних матеріалів з екології, підготовлену та видану представництвом ОБСЄ в Україні.

Всі ці призи, а також футболки й бандани на згадку про участь у конкурсі вирушили до своїх господарів у різні кінці України. Загалом до конкурсу «Сонячний караван» цього року долучилося близько 40 учасників.

 

Фото з церемонії нагородження

                                                          

                                                            *     *     * 

Кампанія координується Європейською асоціацією фотоелектричної промисловості (EPIA) та Європейською федерацією сонячної теплової промисловості (ESTIF), підтримується програмою Європейської Комісії.

                                                            *     *     * 

Партнери Європейських Днів Сонця – 2012 в Україні:
Національний проект «Енергія природи» Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження
Координатор проектів ОБСЄ в Україні
Фонд Східна Європа
Міжнародна група компаній Activ Solar
Приватна компанія «Екопром»
Українська енергетика
 

Координатор в Україні – МБО "Інформаційний центр «Зелене досьє».
Контакти: ecoweek[a]bg.net.ua; nadiyka[a]mail.ru; 067 9641529, 050 4468036