Комітет з питань навколишнього середовища Європейського Парламенту дослухався до закликів громадськості

Сьогодні на засіданні Комітету з питань навколишнього середовища Європейського Парламенту відстоювали високі екологічні стандарти в рамках Спільної сільськогосподарської політики (CAP) ЄС, яка нині розробляється на період 2021-2027 рр. Раніше вчені та громадські організації закликали Європарламент до перегляду сільськогосподарської політики, зокрема, щодо зміни політики субсидій. Щорічно на CAP виділяється близько 60 млн. євро на субсидії, більшість з яких дотує промислове агровиробництво з виплатами на основі розміру фермерського господарства та кількості тварин. Фактично кожен європеєць сплачує 114 євро щорічно на підтримку інтенсивного сільського господарства.
Натомість вчені та громадськість попереджають про необхідність скорочення споживання м’яса, адже тваринництво генерує приблизно 16,5% викидів парникових газів у світі (еквівалент викидів від спалювання всіх транспортних видів палива). Петиція, створена нещодавно Європейським екологічним бюро, вже набрала 87 тисяч із 100 тисяч необхідних підписів. Вона закликає змістити акценти майбутньої політики та спрямувати кошти на підтримку сталих сільськогосподарських практик, що підтримують біорізноманіття та не шкодять довкіллю, натомість зменшити прямі субсидіарні відшкодування на ведення індустріального сільського господарства та тваринництва зокрема.
Члени Комітету підтримали поправки щодо максимальної щільності поголів'я худоби, але вони не змогли наразі вирішити проблему нинішньої екологічної та економічної кризи в аграрному секторі. Це був перший крок до реформування САР. Голосування в Комітеті з питань сільського господарства відбудеться на початку березня, а голосування на парламентському пленарному засіданні парламенту буде розпочато у квітні.

 

Для довідки:
Європейським екологічним бюро – найбільша мережа екологічних громадських організацій, що включає 150 організацій з понад 30 країн, в тому числі України. Петиція доступна для підписання за посиланням.