«Крок за кроком»: інноваційні методи освіти для сталого розвитку

"Крок за кроком" новий мультимедійний посібник поширюється в Україні

Мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Його основними цільовими групами є члени організацій громадянського суспільства, освітяни, студенти та прості родини небайдужих людей.

 

Матеріали посібника "Крок за кроком" включають:
- віртуальний тур по різним місцям, які люди зазвичай відвідують протягом щоденної діяльності;
- серію з 48 інформаційних листків, які можуть використовуватися у освітній та груповій діяльності;
- енциклопедію з інформацією про 292 види, які є звичними для Центральної Європи та України зокрема;
- оновлену версію мультимедійного освітнього посібника "Зелений пакет", у якому наведена інформація по 22 темам, що стосуються захисту довкілля та сталого розвитку (Цей продукт є покращеною версією "Зеленого пакету", який розроблявся Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) та Організацією з безпеки і співробітництва в Європі в Україні (ОБСЄ в Україні) у 2011 році й до сьогодні широко використовується в освітніх закладах України).

 

МБО ІЦ «Зелене досьє», партнер програми РЕЦ, провів серію ознайомчих тренінгів щодо роботи з матеріалами та використання їх у просвітницькій діяльності. У тренінгах, що відбулися в Лубнах, Івано-Франківську, Косові та Фастові, брали участь працівники освіти, активісти організацій громадянського суспільства та представники органів влади, - загалом близько 100 чоловік, зацікавлених в ефективному поширенні інноваційних методів освіти для сталого розвитку.

Заключна зустріч нашого проекту відбулася в Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі (Міністерство екології та природних ресурсів України). До неї долучилися викладачі столичних університетів, фахівці з Державної екологічної академії, Київської дитячої Академії мистецтв, Академії педагогічних наук, експерти міжнародних проектів, представники всеукраїнських та мережевих організацій, які працюють в галузі освіти для сталого розвитку. Учасники зустрічі не лише знайомилися з матеріалами нового посібника, а й радилися щодо його подальшого поширення по Україні. Оскільки цей посібник розрахований не тільки на використання працівниками формальної освіти, а передбачає широке залучення до просвітницького процесу всіх небайдужих і поза програмами офіційної школи, для роботи з ним мають застосовуватись різні методи для різних цільових груп. Які саме – про це сперечалися фахівці, ділилися досвідом вже проведених навчань практики з партнерських організацій, які паралельно з «Зеленим досьє» наразі поширюють нові матеріали в регіонах України. Рекомендації учасників зустрічі щодо методики роботи з посібником для різних цільових груп можна прочитати тут.  

"Крок за кроком" розроблявся в рамках програми "Місцеві Ініціативи для Сталої України" (LINK), яку впроваджує в Україні  Регіональний екологічний центр для Центральної та Східної Європи (РЕЦ). Автори посібника тісно співпрацювали з українськими експертами та представниками організацій громадянського суспільства задля відображення реальної української ситуації.

 

Усі матеріали посібника подані українською, англійською та російською мовами.

Матеріали "Крок за кроком" розповсюджуються безкоштовно. Програму на USB-носії можна отримати на замовлення в «Зеленому досьє» або он-лайн.

 

Ми будемо вдячні за ваші розповіді про поширення матеріалів, за відгуки та рекомендації!

 

ЗМІ та соціальні мережі про тренінги:
ОКІА "Новини Полтавщини" 
Лубенська міська рада 
Громадський простір
Міський сайт Гребінки

Молода просвіта
ТБ 402 Канал
ТБ Галичина
ТБ РАІ
ТБ Карпати
Громадський простір

 

Учасниця проекту "Місцеві Ініціативи для Сталої України" (LINK) Віра Кумпан зняла відео тренінгу в Лубнах, який проводився у партнерстві з Полтавською обласною молодіжною громадською організацією  «Твій Світ».

Івано-франківський партнер проекту “Молода Просвіта Прикарпаття” змушений був провести суворий відбір учасників тренінгу, адже бажаючих було надто багато. Втім, наразі всі, хто не потрапив безпосередньо на тренінг, мають можливість отримати матеріали. А учасники тренінгу  вже діляться досвідом з іншими.
Відео репортаж з тренінгу в Івано-Франківську. Автор – Віра Кумпан.

 

    

У Косові тренінг проходив в рамках зимової сесії Карпатської школи, за участі експерта проекту LINK Валерія Михайленка та у співпраці з місцевими громадськими організаціями («Едельвейс» та Центр громадських ініціатив), які є учасниками і грантерами програми LINK.

 

Фастів. Експерти «Зеленого досьє» Надія Шевченко та Ольга Ігнатенко проводять тренінг спільно з місцевою громадською організацією «Зростаюче майбутнє». Гостинно приймає місцева греко-католицька громада. 

 

  

 

  

Київ. Орхуський центр. Заключна зустріч учасників проекту «Зеленого досьє». Фото Яків Прогнімак.