Люди поголовно хворіють через озеро фекалій у себе під носом

Очисних споруд у селищі Комсомольське не було від дня його заснування. Смердюче озеро отруїло все навколо Поруч з озером стічних вод живуть мешканці шахтарського селища Комсомольське на Луганщині. Місцеві стверджують — небезпечне сусідство спричиняє численні легеневі захворювання, і просять оголосити їхній населений пункт територією екологічного лиха.

Місцева влада пояснює — очисних споруд у селищі не було від дня його заснування, йдеться у сюжеті ТСН.

Постійний сморід, брудна вода у свердловині, влітку надворі кроку не ступити, щоб не натрапити на гадюку - всі ці лиха - від фекального озера, розповів Юрій Миколайович Юшко. Його будинок до нього найближчий. Чоловік показує купу звернень, написаних у різні інстанції протягом року.

"Це озеро видно з космосу, 1800 квадратних метрів площею. Я може й не займався б усією цією писаниною, якби не захворів на бактеріальну пневмонію і почали хворіти мої діти. Терпіння вже просто немає", - поскаржився чоловік.

Фекальні стоки із селища без жодного очищення та знезараження перекачують просто у низину, що утворилася на місці колишнього залізничного насипу.

Екологи твердять, що фекалії уже просочуються у водоносні ґрунти, а спалах інфекції - це лише справа часу. В санстанції запевняють, що до питної води, яку споживають мешканці Свердловська, стоки не потраплять.

Житловий фонд селища разом з усіма проблемами належить місцевому вугільному підприємству. В мерії кажуть, що згодом прийматимуть будинки у комунальну власність за умови, що вуглярі збудують очисні споруди.

"Це має будуватися за рахунок вугільників. Це не мають бути бюджетні або екологічні гроші", - запевнив Михайло Слесарєв, перший заступник міського голови Свердловська.

На підприємстві виправдовуються, що про проблему знають і щоб її вирішити наступного року збираються витратити півтора мільйона гривень. Кажуть, цього вистачить на проект та будівництво, а підрядчика уже шукають.

tsn.ua