Майже 2% території Донецької області зайняті відходами – еколог

В Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення обсягів твердих побутових відходів. Тільки у Донецькій області майже 2% території зайнято відходами. Про це УНН повідомила координатор проектів Всеукраїнської екологічної ліги Оксана Алієва.

 

"В Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення обсягів твердих побутових відходів, які вивозять для захоронення на 4157 сміттєзвалищах і полігонах загальною площею близько 7,4 тисячі гектарів", - розповіла О.Алієва.

За її словами,  однією з найбільших екологічних проблем є зростання земельних площ, зайнятих під використану електроніку, тому що здебільшого це – великогабаритна техніка.

 

"Наприклад, тільки в Донецькій області практично 2% території зайнято відходами. Крім того, ці відходи, маючи специфічний склад, залишаться в незмінному стані протягом багатьох століть. Саме тому такий вид сміття є дуже небезпечним", - наголосила еколог.
Слід додати, що екологи вже неодноразово наголошували, що у разі, якщо Україна не почне переробляти сміття.  Наразі 60% сміття з Києва та Київської області звозиться на полігон побутових відходів №5, що знаходиться біля села Підгірці. Понад 240 самоскидів розвантажуються тут протягом доби.

В Україні з 200 тис. тонн поліетиленових пляшок і пакетів, які щорічно накопичуються, Україна переробляє лише 7%, тоді як, наприклад у  Швеції до 90%.

 

Нагадаємо, за словами заступника голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігоря Лисова, проблему утилізації сміття можна вирішити за рахунок співпраці органів місцевої влади та приватного бізнесу.

"На сьогодні гостро стоїть проблема утилізації твердих відходів або побутового сміття. Це серйозна проблема, і сміттєпереробні заводи не будуються. У багатьох країнах світу це робиться за рахунок залучених коштів інвесторів і в Україні це також можна зробити. ", – підкреслив І.Лисов.

 

Джерело:  УНН