Мультимедійний посібник «Крок за кроком»: поширюємо інноваційні методи освіти для сталого розвитку

МБО ІЦ «Зелене досьє» розпочала ознайомчі тренінги щодо роботи з матеріалами нового мультимедійного посібника "Крок за кроком" та використання їх у просвітницькій діяльності.

 

На першій тренінг, що відбувся 4 січня на базі Лубенської спеціалізованої школи №6 (місто Лубни Полтавської області), зібралося понад 30 учасників. Переважна більшість – учителі, хоча й нечисленні представники громадських організацій, преси та бібліотечної справи також із задоволенням взяли участь у тренінгу. Освітяни щиро зраділи такому різдвяному подарунку, адже для них це допомога в практичному впровадженні освітньої реформи: розвиток нових компетенцій учнів, застосування інформаційних технологій, скарбниця популярно поданої інформації з різних предметів та повсякденного життя.

 

Фото Олександра Чепура

«Матеріали про зміну клімату нам знадобляться просто зараз, адже ми починаємо готуватись до олімпіади», - радіє заступник директора сш №6 Оксана Петрівна Соколовська.
«Матеріали подано в посібнику дуже доступно й зрозуміло, навіть для нефахівців; електронний носій буде зручно використовувати під час уроків та в позаурочний час; тема дуже актуальна і своєчасна; експерти добре знають тему, усвідомлюють її важливість та вміють цікаво подати; інтерактивний спосіб проведення тренінгу дуже ефективний; проведення рольової гри по одній з дилем посібника дозволяє всім висловити свої думки, обмінятися досвідом, знайти рішення проблем та створює позитивну атмосферу» - це рядки з відгуків про тренінг, який абсолютно всі учасники оцінили за найвищим балом.
Флешки-прищепки роз’їхалися по школах та громадах Лубнів, тобто – розпочався ефект мультиплікації знань та інформації. Учасники нашого першого тренінгу радять більше залучати представників громад та влади до наступних заходів. Так, ми очікуємо, що вже найближчим часом (протягом січня – лютого) до навчальних заходів залучаться громади Фастова, Косова та Івано-Франківська, а також учасники тематичних мереж з усієї України приєднаються до семінару, що планується наприкінці проекту в Києві.
Ми щиро дякуємо за підтримку в організації тренінгу Олександру Чепуру (Полтавська обласна молодіжна громадська організація  «Твій Світ») та співробітникам Лубенської спеціалізованої школи №6.

Тамара Малькова, Надія Шевченко, Ольга Ігнатенко.
МБО ІЦ «Зелене досьє».

 

 

Мультимедійний посібник "Крок за кроком" для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Його основними цільовими групами є члени організацій громадянського суспільства, освітяни, студенти та прості родини небайдужих людей.

Регіональний екологічний центр для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) є незалежною міжнародною організацією, заснованою у 1990 році урядами Угорщини, США та Європейською Комісією. РЕЦ сприяє співпраці між урядами, НУО, представниками бізнесу та іншими зацікавленими сторонами та підтримує вільний обмін інформацією, громадську участь у процесі прийняття екологічних рішень та сталий розвиток суспільства.