Нарада Сторін Карпатської конвенції: що на порядку денному

Наступна офіційна зустріч урядовців, четверта Конференція Сторін Карпатської конвенції, відбудеться 23 – 26 вересня у місті Микулов Чеської Республіки.

Найважливіший правовий документ, який Сторони збираються підписати в Чехії, - Протокол про сталий розвиток транспорту. Робота над ним тривала два роки,  всі учасники спеціальної робочої групи нарешті дійшли згоди, наразі триває процес узгодження з міністерствами всередині країн. Україна поки що ніяких зауважень не має і збирається підписувати протокол.

Протокол про збереження культурної спадщини та традиційних знань погодити не вдалося. А отже його завершення та підписання відтерміновується до наступної Конференції Сторін, тобто до 2017 року. Поки що офіційні представники країн домовилися, що про найкращі наміри з цього питання буде сказано в Декларації Міністрів (підсумковому документі конференції), а ще вирішили узгодити на конференції «дорожню карту» та відповідні розділи у робочій програмі на 2015 – 2017 рр.

Протокол про сталий туризм Україна так і не підписала. На наш запит до Державного агентства України з туризму та курортів нам ввічливо пояснили в письмовій формі, чому так сталося і зауважили, що тепер «Україна може приєднатися до протоколу шляхом прийняття відповідного Закону». А тим часом усі інші шість країн конвенції займаються впровадженням протоколу, адже всі, крім України, його підписали й він вже набрав чинності.

 

Інформація «Зеленого досьє»