Новини проекту Інновації в сільському туризмі (InRuTou)

Інновації в сільському туризмі: уроки нашого проекту

Відбувся прес-клуб за результатами проекту «Інновації в сільському туризмі».
МБО ІЦ «Зелене досьє» у складі міжнародного консорціуму протягом трьох років працював над проектом «Інновації в сільському туризмі»‬ (Нові інформаційно-комунікаційні засоби для сталого розвитку туризму в сільських гірських регіонах). Проект успішно завершено, його досягнення відкриті для подальшого застосування.
У прес-клубі взяли участь координатор проекту в пілотному регіоні України: Микола Близнюк, Центр громадських ініціатив, Косів, Івано-Франківська область, представники Мінекології, активісти в галузі освіти й туризму.
Організатори прес-клубу: МБО ІЦ «‪‎Зеленедосьє‬» та Орхуський інформаційно-просвітницький центр.

Спеціальний партнер – Громадська Спілка «Карпатський Смак».
Фото з прес-клубу.
Детальніше про проект.

***

Співпраця Карпати - Балтика

Балтійська мережа «Освіта для сталого розвитку» була започаткована восени 2012. До мережі входять навчальні заклади та громадські організації з усіх країн Балтії, включаючи також і Україну.  МБО ІЦ «Зелене досьє» бере активну участь у мережевому проекті. Ідея створення BSRESDN базується на тому, що фахівці та різноманітні організації, вчені та політики, теоретики й практики в галузі освіти для сталого розвитку об’єднуються в міжнаціональну й міжгалузеву мережу, сприяючи таким чином поширенню мислення й практичному втіленню принципів сталого розвитку в регіоні Балтії. В рамках проекту проведено, зокрема, дві Балтійські конференції (до 200 учасників кожна), в мережі нині задіяно понад 200 учасників, а її інформація досягає 2000 адресатів.
Один із важливих компонентів проекту – добір та розробка навчальних матеріалів про сталий розвиток. Цьому був присвячений спеціальний семінар (Естонія, червень 2015), учасники якого проаналізували потреби та можливості, запропонували створити віртуальну бібліотеку корисних матеріалів. Звичайно, ця добірка матеріалів та посилань буде доповнюватись, необхідні публікації планується перекладати зручними для учасників мережі мовами. Серед перших базових матеріалів у списку – навчальна платформа InRuTou, матеріалами якої зможуть таким чином користуватися не лише в тих країнах, де впроваджується проект, але й у країнах Балтійської мережі «Освіта для сталого розвитку».

 

***

У пілотних регіонах закінчилися тренінги

Загалом майже 100 учасників долучилися до пілотних тренінгів в рамках проекту.  Три тренінги для різних цільових аудиторій були проведені в Чернівецькій області, один – в Косові. 

Найбільш цікавими та корисними для учасників виявились модулі, які навчають менеджменту, маркетингу та використанню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Найбільш незрозумілою є наразі тема сталого розвитку туризму. «Отже, просвіта щодо сталого розвитку взагалі і зокрема в туризмі – важливе завдання, на яке треба спрямувати якомога більше зусиль, - вважає експерт проекту Ольга Ігнатенко. – Добре, що InRuTou чітко показав учасникам з пілотних регіонів наявність цієї проблеми й потребу працювати в цьому напрямку».

На фото: Ольга Ігнатенко презентує результати українських тренінгів на партнерській зустрічі (Відень, липень 2015).

Детальніше ...


***

InRuTou на Карпатській школі етнодизайну

Перші результати проекту «Інновації в сільському туризмі», що впроваджується міжнародним консорціумом за підтримки Європейської Комісії, презентував учасникам Карпатської школи етнодизайну – 2015 Микола Близнюк, викладач Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, лідер Регіональної благодійної організації "Центр громадських ініціатив" і тренер проекту InRuTou в Косівському районі.
Карпатська школа етнодизайну, заснована чотири роки тому за ініціативи Центру громадських ініціатив та відділення графічного дизайну Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, зібрала цього року понад 60 шанувальників традиційної карпатської культури. 

Під час роботи школи обговорювались 

питання, пов'язані з етнодизайном, народними мистецькими традиціями, проходили відкриті лекції, круглі столи, майстер-класи та зустрічі з майстрами декоративно-прикладного мистецтва. Здобутки проекту InRuTou – спеціальна програма он-лайн навчання для тих, хто вже займається чи збирається зайнятися сталим розвитком туризму в Карпатах і яку вже пройшли в тестовому режимі майже 100 чоловік, електронна платформа обміну досвідом,  мобільні карти з найбільш цікавими традиційними культурними та природними об’єктами, - мають стати ще однією цеглинкою в справу збереження культурної спадщини Косівщини.

 

***
 
Зустріч партнерів проекту InRuTou у Ватра Дорней

Партнери проекту InRuTou зустрілися 17 липня у румунському місті Ватра Дорней, щоб обговорити хід проекту та запланувати діяльність на наступні місяці. Наступного дня відбувся перший тренінг для тренерів, у якому взяли участь тренери з Австрії, Італії, Польщі, Румунії та України. Їм була представлена методологія тренінгів та навчальні матеріали, а також всі разом обговорювали подальший розвиток навчального процесу.

На відео – два дуже продуктивні робочі дні в атмосфері відкритості та співпраці.
 

***