Орхуська конвенція: інформування про вплив сільського господарства на довкілля

На другій зустрічі цільової групи Орхуської конвенції з питань доступу до інформації (Женева, 16-17 грудня) йшлося про виконання вимог Орхуської конвенції в окремих галузях, зокрема стосовно сільського господарства та земельного планування.

Ці теми є дуже важливими для України, але, на жаль, належного поширення інформації щодо планів використання сільськогосподарських земель, розташування великих тваринницьких комплексів та їх потенційного впливу на навколишнє середовище немає. В Україні досить швидко розвивається органічне сільське господарство, інформація про дружнє до природи й до людини господарювання та його продукцію останнім часом активно поширюється різними каналами, втім всі вони є неурядовими, як і статистичні дані, які мали б збиратися та оприлюднюватися державними органами.

Очевидні складнощі доступу до такої інформації обумовлює її міжгалузевий характер: за виконання Орхуської конвенції відповідає мінприроди, а володарем інформації є мінагропром.

Аналогічна ситуація неузгодженості та недостатньої координації між різними відомствами існує і в багатьох інших країнах, як підтвердили учасники зустрічі. Тому цільова група з питань доступу до інформації закликала Сторони Конвенції стимулювати відповідальність влади за управління земельними ресурсами, територіальне планування, сільське господарство та управління водними ресурсами, щоб забезпечити більш широкий доступ до екологічної інформації, в тому числі в режимі онлайн. Рекомендації ввійдуть до рішення, яке буде запропоновано наступній Нараді Сторін, що відбудеться влітку 2014 року.

 

Інформація «Зеленого досьє»