Орхуська конвенція стала пріоритетом державної політики України після підписання Угоди про асоціацію з ЄС

Про це заявив сьогодні міністр екології та природних ресурсів України пан Андрій Мохник на засіданні високого рівня 5ї Наради Сторін Орхуської конвенції.

Нарада триває в голландському місті Маастріхт і сьогодні міністри країн – учасниць підписують Маастріхську Декларацію та затверджують прийняті рішення.

А серед рішень – знов «незадовільно» нашій країні за недотримання конвенції. І хоча Комітет з питань дотримання конвенції зауважує, що Україна добре співпрацювала з міжнародними експертами, намагалася виправити помилки, на які вказує протягом майже десяти років і Комітет, і Нарада Сторін, все ж факт є факт. Україна не змогла забезпечити виконання вимог, законодавчі заходи впродовж міжсесійного періоду не прийнято і пропозицій щодо законопроектів наразі не існує навіть у формі проекту. Нарада Сторін висловила «глибоке занепокоєння у зв’язку з відсутністю конкретного результату у виконанні Україною рішення Наради Сторін».

Треба зауважити, що Комітет з питань дотримання за час свого існування отримав близько 100 скарг від громадськості різних країн стосовно порушень Орхуської конвенції. Найзапеклішими порушниками є Туркмпністан, Україна, Казахстан та Велика Британія. Найгірше те, вважають представники ЕкоФоруму, що деякі справи повертаються знов і знов на розгляд Комітету.  «Таке враження, - говорить Андрій Андрусевич, РАЦ «Суспільство і довкілля», - що деякі країни дотримуються принципу «підписали і забули»...

Втім, на зустрічі також прозвучала думка про те, що з нинішньої сесії починається нова ера розвитку екологічної демократії – Орхус 2.0 , –  обумовлена розвитком інформаційних технологій та соціальних мереж, новим баченням майбутнього та ролі в ньому громадянського суспільства. Будемо сподіватись. 

 

Інформація «Зеленого досьє»