Площа полігонів сміття в Україні - як площа Кіпру, - експерт

В Україні 4 157 паспортизованих полігонів твердих побутових відходів, якій займають 7,4 тис. гектарів. Також є 3 298 несанкціонованих полігонів. Загальна площа одних та інших дорівнює площі Кіпру. Про це 11 грудня повідомив у Львові директор ДП "Національний проект "Чисте місто" Іван Олексієвець.

Водночас, за словами експерта, в Україні є тільки два сміттєспалювальні заводи - у Києві та Дніпропетровську, які були запущені в експлуатацію 1986 року. «Термін їх експлуатації майже вийшов. У Києві роботу такого заводу продовжено ще на 12 років, в Дніпропетровську – закриття», – сказав Олексієвець.

Також в Україні діє 15 сортувальних ліній, крім них, 60 – нелегальних, водночас, немає жодного сміттєпереробного заводу.

Іван Олексієвець розповів, що згідно з дослідженнями, 11% у складі твердих побутових відходів становить папір, 7% - скло, 40% - харчові продукти, 3% - шкіра, гума, 2% - метал, 9% - пластик, 4% - текстиль, 3% - деревина.

"Багато того, що викидають, не потрапляє на сміттєзвалище - є люди, які прибирають, здають..." - сказав Іван Олексієвець.

Нагадаємо, раніше Іван Олексієвець сказав, що в Україні на сьогодні переробляють тільки 5% твердих побутових відходів. 95% відходів захоронюється без переробки.

zaxid.net