Проблеми зі здоров'ям на 80% спричинені неякісною питною водою - фахівець

Недостатня якість питної води є причиною 80% проблем зі здоров'ям людей.
Про це розповів в інтерв'ю кореспондентові УКРІНФОРМу доктор фізико-математичних наук, професор, директор Українського інституту екології людини Михайло Курик.
«Це основа основ. Якщо немає якісної питної води, то немає й здоров'я нації. Більшість людей позбавлені можливості пити якісну питну воду, а отже, вони потерпають від браку здоров'я. Достеменно доведено, що 80% проблем зі здоров'ям будь-якої людини залежать від того, яку воду вона п'є», - сказав фахівець.
Вчений повідомив результати спостереження за станом здоров'я молоді та дітей в Україні, яке здійснює очолюваний ним Український інститут екології людини. «Понад 16 років ми ведемо спостереження за станом здоров'я молоді та дітей. Він - жахливий! Нині на 100 новонароджених припадає заледве 40 відносно здорових дітей», - констатував він.
За словами науковця, з 1993 року Україна стала практично депопуляційною країною, тобто, народжуваність ніяк не може перевищити смертність.
Повністю розмову кореспондента УКРІНФОРМу із доктором фізико-математичних наук, професором, директором Українського інституту екології людини Михайлом Куриком читайте на сайті агентства у розділі «Інтерв'ю».
Наталія Андрусенко, КИЇВ. 8 серпня 2012 року.
www.ukrinform.ua