Розумне місто – зручне місто

Smart Living Challenge в Івано-Франківську

В Івано-Франківську пройшов творчий семінар міжнародної програми Smart Living Challenge, в якому взяли участь представники Івано-Франківська та інших міст, українські експерти з питань урбаністики та фахівці зі Швеції. На відкритті семінару виступив  Перший секретар Посольства Швеції в Україні пан Давід Емтестам.

 

 

 

На фото:

- Перший секретар посольства Швеції в Україні панДавід Емтестам вітає учасників семінару в університеті права імені короля Данила Галицького.

 

 

 

 

 

 

На вулиці Івана Франка в місті Івано-Франківську ніхто не звертає уваги на пам’ятник письменнику, що дав ім’я і вулиці, і місту, і цьому скверу, де він самотньо височить. Люди проходять буденно повз Каменяра, не помічаючи його самотності...

На головній площі міста стоїть поважна будова, яку - звичайно ж! - називають білим домом, - обласна та міська адміністрація. Навколо монументальної споруди музик посеред площі кружляють на скейтах хлопчаки, зовсім не помічаючи ані самого монументу, ні владного будинку. Наочна демонстрація відстані – фізичної і ментальної - між владою і звичайними громадянами…   

Як подолати самотність Франка і відстань між владою і мешканцями міста? Як убезпечити пішоходів та водіїв на проблемному перехресті, де ніхто нікого не бачить і кожен зайнятий собою? Як змусити метушливих іванофранківців побачити фантастичну картину заходу сонця посеред гамірливого міста, над головами сумних торгівців дешевими товарами?

Учасники творчого семінару (молоді архітектори, бізнесмени, студенти, викладачі) два дні разом шукали відповіді на ці запитання. І знайшли. Інноваційні ідеї трансформації міського середовища – чотири конкретні проекти в схемах та кресленнях, в макетах із дитячого лего та відео пропозиціях - цілком заслуговують на увагу і співробітників білого будинку адміністрації, і мешканців Івано-Франківська. Завдяки запропонованій оригінальній методиці учасникам семінару вдалося знайти нестандартні рішення проблем міського середовища. Рішення, які не обов’язково потребують коштів. Але творчого підходу – обов’язково.

 

На фото:

- Матс Янхаммар та Мортон Янсон – експерти з організації «Живі міста», Швеція, - проводять семінар за оригінальною методикою, яка вочевидь подобається учасникам. 

 

 

 

 

 

Активісти громадських організацій і просто небайдужі й творчі люди з Івано-Франківська, Косова, Рівного, Ужгорода, Полтави, Бердянська й Львова стали частиною міжнародного проекту Smart Living Challenge, який прагне знайти розумні ідеї для розвитку сучасного міста, для перетворення міського середовища в зручне для життя та пересування. Міжнародна програма, започаткована минулого року Шведським Інститутом та Munktell Science Park (Швеція), впроваджується сьогодні в різних кранах світу. Найкращі ідеї та інноваційні проекти будуть представлені в грудні цього року під час міжнародної конференції зі зміни клімату в Парижі. Серед них будуть і розробки українців.

Проект в Україні впроваджується посольством Швеції та МБО ІЦ «Зелене досьє» у співпраці з Івано-Франківським університетом права імені короля Данила Галицького, платформою «Тепле місто» та громадським рестораном Urban Space 100.
Пропозиції учасників творчого семінару записані на відео та поширюватимуться в рамках глобальної програми в інших країнах світу, а також будуть передані для впровадження в місті.

 

Нам сподобалося творити разом!

 

Відео та фото звіт.

Слідкуйте також за публікаціями партнерів проекту.