Сонячний караван у Місті Сонця

Тисячі українців у різних куточках країни брали участь у цьогорічному Європейському тижні сталої енергетики, організованому Представництвом ЄС в Україні з 24 по 28 червня.
А наш Сонячний караван вирував у Місті Сонця, побудованому силами численних небайдужих організацій у Житомирському парку культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна. Десятки місцевих школярів стали учасниками незвичайного уроку просто на галявинах парку, організованого акторами київського Дитячого ігрового майданчику (ДІМ) «Равлик»: про можливості сонячної енергетики вони дізнавалися під час вистави-гри, в якій самі ставали головними героями і творцями сонячного будинку майбутнього.
«Інтерактивний театр – дуже ефективний засіб навчання і привернення уваги дітей та підлітків до важливих проблем сьогодення,» - переконана Ірина Запольська, керівник і режисер вистав ДІМ «Равлик». З цим повністю погоджуються її колеги з багатьох країн світу, які запроваджують на практиці інноваційний метод під назвою «драма». Зокрема, «драма» є сьогодні одним з основних напрямків роботи Балтійської мережі освіти для сталого розвитку (куди входять і українські екологічні та просвітницькі громадські організації).
Ця програма була підготовлена акторами ДІМ «Равлик» спеціально для кампанії Європейських Днів Сонця в Україні, задля привернення уваги до конкурсу «Сонячний караван». Тому частина вистави перемістилася з галявин парку на головну сцену Європейського тижня сталої енергетики, - саме там відбулася урочистість нагородження активістів конкурсу «Сонячний караван». І хоча майстри оригінальної сонячної кухні з тернопільської школи №24, Олександр Хома та Володимир Кубашок, не мали змоги добратися з Тернополя до Житомира, та спеціальні призи від партнера конкурсу компанії Activ Solar, ліхтарики-радіо із інтегрованими сонячними елементами, передали представниці всеукраїнської вчительської мережі «Вчителі за демократію та партнерство», яка єднає вчителів та учнів з різних областей України краще за наші транспортні мережі. А ще «Сонячний караван» відправив тернопільським хлопцям просто зі сцени повітряний привіт – букет жовтих повітряних кульок.
Тим часом, конкурс для школярів та їхніх батьків, які дбають про безпечне та яскраве майбутнє, «Сонячний караван», триватиме протягом усього наступного навчального року. Роботи до технічної та гуманітарної номінацій приймаються до 18 травня 2014 року. Головні призи від партнера конкурсу - компанії Activ Solar, яка реалізовує проекти в сфері сонячної енергетики (фотоелектричний модуль та екскурсія на сонячну електростанцію), чекають на своїх володарів, а довідкова служба «Сонячного каравану» готова відповідати на запитання.
Отже, підбиваючи підсумки кампанії Європейські Дні Сонця – 2013, ми запрошуємо всіх приєднуватися до Європейських Днів Сонця – 2014. 

  

Європейську кампанію Європейські Дні Сонця координують Європейська асоціація фотоелектричної промисловості (EPIA) та Європейська федерація сонячної теплової промисловості (ESTIF).

Координатор в Україні – МБО ІЦ «Зелене досьє».