Транспорт, навколишнє середовище та охорона здоров’я

В 2002 році держави-члени Європейської Економічної Комісії ООН (ЄЕК ООН) та Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ/Європа) прийняли Загальноєвропейську програму по транспорту, навколишньому середовищу та охороні здоров’я (ЗПТНСОЗ).
Метою програми є розвиток сприятливого для здоров’я та навколишнього середовища транспорту в пан-Європейському регіоні, через здійснення комплексних та конкретних стратегічних дій із залученням секторів транспорту, охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища.
На третій Зустрічі на вищому рівні, в січні 2009 року в Амстердамі, міністри та інші високопосадові особи з ЄЕК ООН та ВООЗ/Європа підтвердили свою політичну прихильність щодо розвитку сталого та сприятливого для здоров’я транспорту в регіоні та прийняли Амстердамську Декларацію «Ланки одного ланцюга: шляхи розвитку транспорту в інтересах здоров’я, навколишнього середовища та добробуту», яка чітко визначає механізми сприяння її впровадженню.
Одним з механізмів реалізації, визначених Амстердамською Декларацією, є так звана "Staffette" (естафета), яка представляє собою серію тематичних міжнародних семінарів, які передають "естафету" найкращих практик від країни до країни, сприяють поширенню інформації про важливість комплексного підходу до політики сталого розвитку транспорту за участі трьох секторів (транспорт, охорона здоров'я і довкілля), що спільно працюють на рівних умовах.
Київський семінар (8-9 червня 2011 р.) продовжив серію заходів, які вже успішно відбулися в рамках міжнародної естафети в Пругоніце, Чехія (вересень 2009), Скоп’є, Македонія (червень 2010) та Батумі, Грузія (вересень 2010).
Семінар був присвячений співпраці між трьома секторами (навколишнє середовище, здоров’я та транспорт) у впровадженні політики розвитку міського транспорту із залученням місцевих органів влади, фінансових інституцій (в тому числі міжнародних), бізнесу та громадського сектору. Основна задача семінару - зміцнення співпраці між структурами та органами, відповідальними за прийняття рішень в Україні та інших країнах Східної Європи щодо розвитку стратегій та практичних заходів впровадження політики сталого розвитку нешкідливого для здоров’я міського транспорту.
В семінарі взяли участь експерти країн-членів ЄЕК та ВООЗ/Європа, представники громадянського суспільства, посадовці національного та місцевого рівнів, науковці Азербайджану, Албанії, Вірменії, Грузії, Російської Федерації, України, Франції. В роботі семінару взяли участь також представники неприбуткових та міжурядових організацій: Міжнародний союз громадського транспорту (UITP), Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Всесвітній фонд охорони дикої природи (WWF).
  

Паралельно з семінаром було проведено акцію на одній з центральних площ Києва, щоб привернути увагу до громадського транспорту, яка супроводжувалась виступом музикантів та художньою постановкою студентів Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв.
Відео-ролик, створений за результатами акції.

 

Семінар проводився у співробітництві з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством інфраструктури України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством закордонних справ України, Київською міською державною адміністрацією, а також у співпраці з урядом Франції.
Технічний організатор семінару – Інформаційний центр «Зелене досьє».

 

Звіт про семінар, а також презентації та документацію можна знайти на сайті програми ЗПТНСОЗ.

 

Фотозвіт події.