У Києві під снігопадом показали, як будуть переробляти ртутні лампи

В Україні починають переробляти лампи, що містять ртуть. Спеціальну установку мали презентувати у центрі Києва, та фура з обладнанням застрягла на околиці столиці через сніг.
Все ж, фахівці продемонстрували, як саме діятиме агрегат. У нього завантажуватимуть довгі лампи денного освітлення і машина розділятиме скло, плафони і ртуть – для повторного використання.

За годину у такий спосіб можна переробити 3-4 тисячі таких ламп. Поки це лише пілотний приватний українсько-німецький проект. І поки не вирішено, як збиратимуть лампи у людей, які просто викидають їх у сміття.

За даними екологічної ліги, Україна утилізує лише 1/5 таких ламп, кожна з яких містить до 1 граму ртуті. Решта отрути – потрапляє в землю.

Компанія, яка перша візьметься за переробку, обіцяє з часом зайнятися і енергоощадними світильниками. Поки ж чекає пропозицій від держави, адже правильна утилізація лампи коштує щонайменше 3 гривні.

«Ми плануємо переробляти до 10 мільйонів лампочок. За нашими даними, саме стільки знаходиться у несанкціонованих місцях зберігання, звалищах», - каже генеральний директор компанії з утилізації відходів Олександр Бучер.

fakty.ictv.ua