Відбувся тренінг-консультація «Об’єднання агровиробників – сучасні можливості кооперації»

22 серпня відбувся перший тренінг-консультація «Об’єднання агровиробників – сучасні можливості кооперації» в рамках проекту «Адаптація до законодавства ЄС: практика впровадження».

 

Ми отримали запит від бердичівської громади та ініціаторів створення місцевого плодово-ягідного кооперативу на консультацію фахівців щодо реалій створення такого кооперативу. Експерти нашого проекту підготували докладні матеріали з теми, щоб разом розібратись в перевагах та недоліках сучасної української кооперації. До участі в тренінгу запрошувалися всі бажаючі (анонс поширювався через соціальні мережі та тематичні групи), а отже участь у ньому взяли також зацікавлені з Києва, Житомира та Херсона.
Учасники зустрічі, вислухавши ґрунтовні презентації та поради експертів, дійшли висновку, що найбільшою проблемою є брак знань та інформації. За В той час, як в світі кооперативи забезпечують до 50% обсягів виробництва продукції харчової промисловості та комбікормів, в Україні частка сільськогосподарських кооперативів ледь досягає 1%. І це за наявності адекватної законодавчої бази та програм державної і регіональної підтримки кооперативів. Тобто, є нагальна необхідність поширювати інформацію про можливості кооперативного руху та знання – щодо застосування цих можливостей на практиці.
Протягом виконання проекту ми будемо знайомити з існуючими кооперативами та «робочими» моделями кооперативів. А також, будемо супроводжувати та допомагати у створенні нового кооперативу в Бердичівському районі. Презентації експертів, якими можуть скористатися не лише бердичівські ініціатори, можна знайти за посиланням. Незабаром будуть доступні відео-матеріали тренінгу.
Тренінг-консультацію проводили Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє» у партнерстві з ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» та Бердичівською міськрайонною громадською організацією «Добра справа», за участі експертів консультаційного органу з питань органічної діяльності в ТОВ «КьюС».

 

Довідково: Проект «Адаптація до законодавства ЄС: практика впровадження», що виконується МБО «Інформаційний центр «Зелене досьє»  за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 

Сторінка проекту