ВООЗ: мешканцям мегаполісів загрожує шумова хвороба

Мешканцям мегаполісів загрожує шумова хвороба. Такий термін дедалі частіше використовують медики. Застосовують його, коли пацієнти жаліються на хронічну втому та безсоння через навколишні шуми. Науковці Всесвітньої організації охорони здоров’я довели: містяни старішають швидше та хворіють частіше від селян.
Дорога і затори - таку панораму зі своєї спальні споглядає киянка Лариса Бондар. Будинок, у якому мешкає пенсіонерка, розташований прямісінько понад дорогою. Сховатися від шуму заторів вона не може навіть у дворі.

Лариса Бондар, пенсіонерка: "Живу под дорогой. Очень шумно, спать невозможно. Головные боли. Шум в голове. Дети нервные".

Під звуки клаксонів та двигунів граються діти на майданчику. Після такої прогулянки вкласти спати однорічного Кирила його матусі не сила.   

Ольга Лічман, киянка: "Хочеться тиші. Хочеться, щоби інколи, коли дитина спить у колясці, щоб машини не заважали". 

Таке бажання для мегаполісу - велика розкіш. Для позначення впливу різноманітних звуків на людину, медики навіть використовують термін "шумова хвороба". Її симптоми - головний біль, нудота, дратівливість, зниження слуху. Науковці ВООЗ з'ясували: третина людей через шум передчасно старіє та стає агресивною.

Володимир Дінець, лікар-лор: "Цей шум проникає в кожну щілинку. Літом хочеться відчинити вікно, подихати свіжим повітрям, а в те вікно влітає шум. Він, фактично, знищує слуховий нерв".

Для вух надто небезпечно часто користуватися підземкою, застерігають лікарі. Від її гуркоту найбільше потерпають центральна нервова та серцево-судинна системи.

Метро - це стрес для організму людини. У Києві на деяких станціях рівень шуму значно перевищує дозволені норми. Відтак, пасажири у підземці нерідко відчувають головний біль та нервову напругу. У якості заспокійливого після поїздки медики радять пішу десятихвилинну прогулянку в тихому місці. При цьому важливо глибоко та повільно вдихати.

Це справді допомагає, стверджує мешканка Полтавщини Любов Срібна. Вона до Києва приїхала на один день. Від галасливого міста порятунок знайшла у ботанічному саду.

Любов Срібна: "Знайшла хвилинку, відпочиваю. Получила дуже велике задоволення, гуляючи в цьому паркові".

Підвищення тиску, виснаження, неврози мешканців сіл турбують рідше аніж містян. Юрій Тригуб у Хотянівці під Києвом саджає кукурудзу. Каже, копирсання у землі під звуки природи - найкраще дозвілля у вихідний день.

Юрій Тригуб: "Прожити захотілось довше. Тому в селі, в приміській зоні - краще. Шум менше, повітря чистіше".

Володимир Дінець, лікар-лор: "Сама найкраща порада - це десь купити собі невеликий участок, будиночок маленький на два-три поверхи, невеличкий такий, і жити за кілометрів там 15 чи 20".

Якщо ж такий релакс не по кишені - є у медиків і дешевші поради: частіше відпочивати на природі. Адже доведено - такі шуми, як шелест листя, спів птахів, звуки дощу навпаки

5.ua