Зелена економіка та сталий розвиток – проекти

«Зелене досьє» впроваджує проекти зі сталого розвитку з 2000 року. Напередодні Всесвітнього саміту зі сталого розвитку (Йоганнесбург, 2002), "Зеленим досьє" створено цикл із 5 коротких відеофільмів, які були показані під час Саміту, а також на українському телебаченні.
В 2008 році «Зелене досьє» приєдналося до міжнародної платформи щодо сталого споживання та виробництва (за координації Інституту сталого споживання та виробництва, Вуперталь, Німеччина), яка об’єднує громадські організації багатьох країн. Водночас «Зелене досьє», входячи до мережі організацій, які співпрацюють з ЮНЕП, бере активну участь в розвитку концепції Зеленої економіки. Зокрема, в Україні проведено дослідження стану органічного ринку і можливостей розвитку Зеленої економіки в аграрному секторі та обговорення цього дослідження. Раніше було проведено дослідження щодо сталого споживання й виробництва в Косівському районі та впроваджено ряд проектів зі сталого розвитку в Карпатах.

 

Ми продовжуємо впроваджувати проекти в різних напрямках Зеленої економіки:
Перехід до поновлюваних джерел енергії, включаючи енергію вітру, сонця, геотермальну та біомасу:
- Дні Сонця в Україні – з 2011.

Сталий розвиток транспорту.

Розвиток сталого сільського господарства, у тому числі органічного виробництва:
- Зелені інновації для відновлення традиційного сільського господарства в українських Карпатах (2011 – 2012).
- Сільське господарство - каталізатор переходу до «зеленої економіки». Оглядове дослідження у суб-регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії  (СЄКЦА). (2010-2011).

 

А також проекти щодо підвищення обізнаності з питань сталого споживання:
- Екологічна сертифікація для туристичного бізнесу – з 2010.
- «Зміна стилю споживання – глобальне завдання для кожного заради порятунку планети» (шведський досвід сталого споживання та український шлях до змін) (2010).