Жертвами зміни клімату стануть 100 млн людей

Протягом 20 років зміна клімату вб'є більше 100 млн людей у всьому світі.

 

Підвищення середньої температури викликає танення льодовиків, підвищує рівень світового океану, викликає посуху і створює радикальні кліматичні умови.

Ці природні явища та катастрофи викликають гуманітарна криза і можуть забрати життя багатьох людей, пише Reuters про результати звіту незалежної міжнародної організації DARA.
У звіті наголошується, що кожен рік від голоду, хвороб і забруднення повітря вмирають 5 млн людей. Якщо використання викопного палива не буде зменшено, до 2030 року число загиблих може скласти 6 мільйонів, з яких 90% - жителі країн, що розвиваються.

 

Раніше стало відомо, що періоди потепління в історії Землі супроводжувалися підвищенням біологічної різноманітності, пише Nature. "Але це не означає, що масові вимирання видів, які мають місце сьогодні, з потеплінням Землі з безпрецедентною швидкістю, звернуться назад в майбутньому", - відзначає автор статті Річард Ловетт.

Вчені під керівництвом Пітера Мейхью, еколога-еволюціоніста з Університету Йорка, досліджували на основі скам'янілостей ряд відомих сімейств морських безхребетних, а також температури поверхні Землі протягом 540 млн років історії Землі. Вони виявили, що, коли температури були високими, високим було і біологічне різноманіття. Коли температури падали, знижувався і різноманітність.