Хроніки війни: допомога українцям та міжнародна підтримка

Хроніки війни: допомога українцям та міжнародна підтримка

Світ допомагає українцям. Доля світу залежить від України.

У цій добірці постійно оновлюється інформація за темами: 

Слідкуйте за оновленнями!


Солідарність з Україною

Підтримка Європейського Союзу
 • Інформація на сайті Європейської Комісії українською мовою: практичні поради для українців, які перебувають на території ЄС
 • Новини та можливості для українців в ЄС (оновлюється постійно)
 • Європейська комісія допомагає професійно кваліфікованим біженцям отримати роботу в ЄС
  6 квітня Європейська Комісія опублікувала рекомендації щодо академічного та професійного визнання кваліфікації для людей, які тікають від вторгнення Росії в Україну. Органам влади держав-членів надаються рекомендації та практичні поради для забезпечення швидкого, справедливого та гнучкого процесу визнання. Детальніше

Українське громадянське суспільство – в політичному центрі Європи

Члени Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС взяли участь у церемонії відкриття Хабу українського громадянського суспільства в Європейському соціально-економічному комітеті. Кріста Швенг, Президент Європейського Соціально-Економічного Комітету, урочисто передала ключі від приміщення представникам української громади.

Слід зазначити, що це вже другий такий центр в Європейському кварталі Брюсселю. 17 березня, відбулася урочиста церемонія відкриття Українського хабу, який розташований в одній із будівель Європейського парламенту на площі Люксембург. Як зазначають ініціатори з громадської організації Promote Ukraine, центри будуть відкритими для всіх українських громадських організацій Бельгії, а також для всіх європейців, які вболівають за долю України у ці важкі часи боротьби проти російської агресії.


Форум громадянського суспільства Східного партнерства – на підтримку України

Усі національні платформи ФГС СхП засудили дії Російської Федерації та виявили солідарність з Україною.

Щоб підкреслити зусилля організацій громадянського суспільства, які підтримують Україну, ФГС СхП розпочав кампанію в соціальних мережах FacebookTwitterLinkedIn та Instagram під хештегом #CivilSociety4Ukraine. Притулки для українських біженців, інформаційні пункти в Карпатському регіоні – Organisation STAN. Європейський культурний фонд запустив спеціальну українську версію Європейського фонду культури солідарності, яка тепер відкрита для надзвичайних запитів у сфері культури та спільних європейських дій на підтримку України. Регулярні інформаційні бюлетені з перевіреною інформацією про останні події в протистоянні України російській агресії – Ukrainian Prism. ФГС Східного партнерства поширив рекомендації щодо гуманітарної допомоги Україні. Керівний комітет ФГС Східного партнерства закликає міжнародне співтовариство продовжувати солідарність з Україною. У спільній заяві Національні платформи ФГС Грузії, Молдови та України вітають заявки трьох країн на членство в Європейському Союзі.


Форум громадянського суспільства Східного партнерства

(ФГС СхП, унікальна багаторівнева регіональна платформа громадянського суспільства, діяльність якої спрямована на сприяння європейській інтеграції, реформам та демократичним перетворенням у шести країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні) оприлюднив та презентував директоратам Європейської Комісії «Рекомендації щодо гуманітарної допомоги Україні». Детальніше


Європейська Комісія оголосила спеціальний заклик у рамках Інструменту технічної підтримки (TSI)

для підтримки країн-членів, які вітають біженців з України після вторгнення росії та поступово відмовляються від викопного палива з росії.
Відтепер держави-члени можуть надсилати термінові запити до Комісії на технічну підтримку для розбудови інституційного та оперативного потенціалу для прийому людей, які тікають від війни, для кращої соціальної та економічної інтеграції переселенців, включаючи створення стандартизованого механізму для визнання академічної кваліфікації біженців, тощо. Докладніше


Організація економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР)

співпрацює з понад 100 країнами, є глобальним політичним форумом, який просуває політику збереження особистої свободи та покращення економічного та соціального добробуту людей у всьому світі.

OECР висловлює Україні повну підтримку з першого дня війни.

8 березня рада OECD прийняла рішення про термінове припинення участі Росії і Білорусі в усіх органах організації, закрити офіс в Москві, зупинити усі проекти, що фінансувалися на добровільні внески Росії. Члени ОЕСР також доручили Генеральному секретарю розробити пропозиції щодо подальшого посилення підтримки демократично обраного уряду України, у тому числі для підтримки відновлення та реконструкції.


Урочисте відкриття центру громадянського суспільства України

У четвер (17 березня 2022 р.) о 9.30 голова парламенту Роберта Метсола передасть ключі від будівлі Station Europe української організації громадянського суспільства Promote Ukraine.
Для підтримки українського громадянського суспільства Європейський парламент надасть у розпорядження громадської організації “Просування України” цілий поверх у будівлі Station Europe у Брюсселі, старого вокзалу, розташованого на площі Люксембург, навпроти будівлі Європейського парламенту.

Президент Європейського парламенту Роберта Метсола заявив: “Ми хочемо зробити все, що в наших силах, щоб підтримати українців, чия мужність вражає нас. Надання цього простору для української боротьби – це конкретний акт солідарності”.

Це приміщення використовуватиметься для координації дій українського громадянського суспільства (організація демонстрацій, прес-конференцій тощо) та надання психологічної та адміністративної підтримки біженцям з України, які прибувають до Бельгії (пошук роботи, реєстрація в муніципальних установах).

Наталія Мельник, координатор українського громадянського суспільства, та Марта Барандій, засновник НВО “Просування України”, візьмуть участь в інавгурації завтра разом із президентом Європейського парламенту.

Будівля буде надана у розпорядження центру громадянського суспільства до 30 червня, з можливістю продовження терміну користування.

Юрі Лаас, Прес-секретар Президента Європейського парламенту


Бюро Конвенції Еспо (Конвенція про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті) наголошує

на важливості забезпечення відповідних рамок експлуатаційних та управлінських умов менеджменту атомних електростанцій в Україні, підтримання й діяльності відповідно до вимог Конвенції, в тому числі через створення зони без війни, а також можливих технічних консультацій та незалежного нагляду відповідних міжнародних органів… Повинні бути гарантії того, що всі зобов’язання  в рамках Конвенції Еспо виконуються і не можуть бути призупинені через війну. Докладніше


EEB (Європейське екологічне бюро) солідарне

зі своїми організаціями-членами та їхніми прихильниками в Україні, а також ширшим громадянським суспільством та людьми, які невтомно працюють задля сталого майбутнього своєї країни. Ми пропонуємо нашу підтримку, щоб вони могли продовжувати свою роботу та/або працювати заради миру в своїй країні. (Заява EEB щодо російського вторгнення в Україну). Докладніше


Комітет з дотримання Орхуської конвенції негайно закликає

кожну Сторону Конвенції зробити все можливе для виконання своїх зобов’язань за статтею 3 (8) Конвенції, щоб забезпечити, що захисники довкілля в Україні на потенційно окупованій території не будуть переслідуватися. Докладніше


Грінпіс вивчає потреби українців, просять відповісти на запитання анкети.

Greenpeace Central and Eastern Europe would like to help with an assessment of the individual needs of the Ukrainian green movement members who are facing a war situation. In order to do so, we kindly ask you to fill out this simple questionnaire and share it with anyone you might know from green groups and institutions.


Робота та притулок для українців

Де шукати роботу:
Притулок українцям:
Психологічна допомога:
 • Embodiment Studio пропонує українцям психологічну підтримку, зокрема, роботу з травмами – зустрічі проходять щодня в zoom о 19:30 за українським часом.


Фонди

Європейська Комісія розпочне переговори щодо участі України в програмі LIFE

Європейська комісія починає переговори з Україною, щоб країна могла приєднатися до програми LIFE. Приєднавшись до LIFE, Україна зможе отримати вигоду від фінансування, щоб допомогти відновити своє довкілля після руйнувань від російського вторгнення, будь то забруднення, руйнування екосистем чи інші довгострокові наслідки.

Досі Україні відмовляли у приєднанні до цього фонду, оскільки він працює тільки для країн-членів ЄС.

«Участь України в програмі LIFE, написала у фейсбуці заступниця міністра довкілля з євроінтеграції Ірина Ставчук,  це:

 • створення можливості як такої реалізації екологічних проектів,
 • learning by doing підготовки і впровадження якісних проектів по вже напрацьованим європейським процедурам в сфері захисту довкілля,
 • важливий досвід усіх в процесі реформування роботи наших екологічних фондів, як державного так і місцевих».

Детальніше


EaPConnect: GÉANT та Vietsch Foundation запускають проект підтримки українських досліджень та освіти

Фінансована ЄС асоціація GÉANT (Європейська дослідницька та освітня мережа) та Vietsch Foundation розпочинають проект підтримки Української науково-академічної мережі (URAN).

«Оскільки війна в Україні триває, URAN потребуватиме нашої підтримки та допомоги як ніколи, не лише для того, щоб вижити, а й щоб залишатися максимально в безпеці, підтримувати та відновлювати діяльність, де це можливо», – каже GÉANT. Детальніше


Фонд Короля Бодуена та Європейський політичний центр (EPC)

пропонують дві стипендії для підтримки дослідників та співробітників українських аналітичних центрів, роботі яких заважає війна, щоб вони могли продовжити свою діяльність за кордоном. Детальніше


Центр Роберта Шумана (RSC) при Інституті Європейського університету (EUI)

вітає заявки на отримання до трьох стипендій для дослідників будь-якої національності, які безпосередньо постраждали від війни в Україні. Розглядаються заявки від кандидатів, які проживають в Україні, були переміщені або не можуть повернутися в Україну через війну, або які безпосередньо постраждали з інших причин, які можуть бути зазначені в заяві. Розгляд заявок розпочався 28 березня 2022 року, і триватиме до заповнення місць. Детальніше


 • Якщо ви, або ваша організація потребуєте фінансової допомоги через втрату роботи, переїзд і т.д. – подавайте заявку в Urgent action fund.
  Фонд зараз активно приймає заявки і надає допомогу. Максимальна сума заявки піднята до 15000$ для групи активісток і до 8000$ для 1-2 людей. Заявку важливо заповнити від імені організації (не обов’язково зареєстрованої). У фокусі допомоги – жінки, але якщо подається група, а не особисто хтось, то чоловікам теж буде допомога.
 • Німецький федеральний екологічний фонд розпочав спеціальну програму стипендій для підтримки випускників вишів з України у роботі над темами, пов’язаними з охороною навколишнього середовища та збереженням природи.
 • Друзі землі Данії пропонують нам податися на фінансування (до 70 000 євро, дедлайн 31.03.2022) на гуманітарну допомогу переселенцям такого роду:
  • Protection needs, especially of переселенцям and of particular vulnerable groups.
  • Food assistance including distribution.
  • Emergency shelter including provision of essential Non-Food Items (NFIs) and support to host communities.
  • WASH assistance including access to drinking water, sanitation, hygiene items and the prevention of waterborne diseases.
  • Health supplies, but also the integration of preventing the spread of COVID-19 as part of the emergency response.
   Більше тут.

Вас може зацікавити

Хроніки війни

Хроніки війни