Запровадження нової європейської політики (Європейський зелений курс, ЄЗК), викликано глобальними кліматичними змінами та різкою відповіддю на них громадян світу.
За даними ФАО щонайменше два мільярди людей на планеті не мають постійного доступу до достатньої кількості безпечної, поживної їжі, три мільярди не можуть дозволити собі здорове харчування. А ми тим часом втрачаємо й марнуємо харчові продукти на кожному етапі їх виробництва та споживання. Потрібні глобальні зміни в усій харчовій системі – вважають науковці та дослідники.
У цьому випуску – про трансформації на глобальному рівні та про ініціативи господарників, які вже діють локально.
Теми випуску:
- Екологічний кругообіг у колі співдружності
- САМІТ З ПРОДОВОЛЬЧИХ СИСТЕМ: ЧИСЛЕННІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ТА РЕЄСТР ВІДСТЕЖУВАННЯ ЇХ ВИКОНАННЯ
- ООН НАПОЛЯГАЄ НА НЕОБХІДНОСТІ ПЕРЕФОРМАТУВАТИ ГЛОБАЛЬНУ СИСТЕМУ ПІДТРИМКИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ДЛЯ ПЕРЕХОДУ НА БІЛЬШ СТІЙКІ ХАРЧОВІ СИСТЕМИ
- КОМПАС СТІЙКОСТІ ХАРЧОВИХ СИСТЕМ
- НОВІ ЗАКОНОДАВЧІ ІНІЦІАТИВИ ЄВРОКОМІСІЇ: СКОРОЧЕННЯ ХАРЧОВИХ ВІДХОДІВ
- МАЙБУТНЄ ПРОДОВОЛЬЧИХ СИСТЕМ: НАЦІОНАЛЬНІ ДІАЛОГИ, УКРАЇНА
- ДОСЛІДЖЕННЯ ЮНЕП ПРО ХАРЧОВІ ВІДХОДИ: СПРАВЖНІ МАСШТАБИ ДОСІ БУЛИ НЕДООЦІНЕНІ
- ВІДХОДИ В ДОХОДИ: КОРИСНА ПРАКТИКА
Вісник випускається в рамках проєкту «Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком», головна тема якого – вплив Європейського зеленого курсу (ЄЗК) на аграрний сектор України та на сільські громади. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб допомогти українським аграріям якнайкраще використати ті можливості, які надає ЄЗК, і уникнути загроз, що постають у процесі трансформації. Перш за все, ми працюємо із сільськогосподарською стратегією ЄС «Від ферми до виделки», але також враховуємо вимоги інших документів в частині, що стосується сільського господарства та сільських територій, – положення стратегії з біорізноманіття, вимоги циркулярної економіки та нульового забруднення, застосування фінансових інструментів в агросекторі.
Підписатися на новини та Вісник проєкту можна за посиланням.
Будемо раді отримувати запитання, коментарі й пропозиції від експертів та усіх зацікавлених і небайдужих. Запрошуємо до співпраці!
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #EU4USociety
