Зустріч Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС

Зустріч Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС

На черговому 11 засіданні члени Української сторони Платформи та колеги з Європейського соціально-економічного комітету рішуче і однозначно засудили неспровоковану, невмотивовану, односторонню збройну агресію російської федерації проти України на її незалежній та суверенній території.

Представники громадянського суспільства наголосили, що своєю послідовною позицією на захист демократії та прав людини Україна підтвердила готовність до членства в ЄС.

А Георг Циглер, представник Групи Єврокомісії з підтримки України,DG NEAR, зауважив, що відповіді на опитувальник, які в дуже стислі строки надала Україна, планується верифікувати до кінця червня.  І хоча назвати точну дату приєднання України до ЄС ніхто наразі не може, пан Циглер зазначив, що ще ніколи досі не відбувалося такого швидкого процесу приєднання країни до ЄС.

Учасники зустрічі ухвалили спільну декларацію, в якій, зокрема в частині стосовно енергетики, транспорту, довкілля та зміни клімату, наголошують на необхідності припинити імпорт енергоносіїв походженням з російської федерації та спрямувати кошти за російські енергоносії на потреби України, вимагають визнати дії рф та “Росатома” ядерним тероризмом, закликають міжнародних експертів долучитися до аналізу та оцінки екологічних наслідків російської агресії, закликають ЄС докласти максимум зусиль для посилення контролю за виконанням росією міжнародних екологічних угод, запровадження жорстких санкцій за їх порушення, відсторонення представників росії від керівних органів таких угод та програм.

11 Засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС відбулося 20 квітня в Брюсселі (наживо та онлайн) за головування співголів Платформи Веселіна Мітова (з європейського боку) та Олександра Шубіна (з українського боку).

У дискусії взяли участь представники органів влади – Сергій Терешко, Заступник Представника України в ЄС; Дорота Длохі, заступниця Голови відділу Східного Партнерства та двосторонніх зв’язків групи Східної Європи та Центральної Азії Європейської служби зовнішніх справ; Георг Циглер, Група Єврокомісії з підтримки України; Наталія Форсюк, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Тамара Малькова,
директорка “Інформаційного центру “Зелене досьє”, координаторка робочої групи 5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату», учасниця засідання.

Вас може зацікавити

Хроніки війни

Хроніки війни

Євроінтеграція

Євроінтеграція