Новий європейський Баухауз: хороший дизайн покращує життя

Новий європейський Баухауз: хороший дизайн покращує життя

Європейський зелений курс спрямований на системні зміни, які вимагають максимального залучення, широкої підтримки та великої кількості інновацій та творчих підходів. У Європейській Комісії вважають, що забезпечити це можливо об’єднавши світ науки і техніки із світом мистецтва та культури. Це є ідеєю нового європейського руху Баухауз – поєднання хорошого дизайну зі стійкістю в новій європейській естетиці Зеленого курсу.

«Новий європейський Баухауз стане рушійною силою для реалізації Європейського зеленого курсу  привабливим, інноваційним та орієнтованим на людину способом», – говорить президент ЄК Урсула фон дер Лейен у своїй заяві в пресі щодо нового руху.

Новий європейський Баухауз надихається прогресивним німецьким рухом Баухауза початку 20 століття, який, як вважається, вперше ввів концепцію функціональної естетики повсякденного життя і основою якого були міждисциплінарність та співтворчість.

Баухауз розгортатиметься у 3 етапи. Першим стане проектування для вивчення ідей та формування руху. На другому почнеться реалізація 5 нових європейських проектів Баухауз у різних державах-членах ЄС. Усі проекти будуть спрямовані на сталий розвиток у поєднанні з мистецтвом та культурою, пристосовані до місцевих умов та з наголосом на використання природних будівельних матеріалів, енергоефективність, демографічні показники, сталу мобільність та ресурсоефективні цифрові інновації. Третій етап –  поширення ідей, адже європейський Баухауз прагне  розвиватися й виходити за межі Європи.

Європейський Баухауз є частиною більших зусиль Європейської Комісії щодо підвищення енергоефективності будівель та раціонального використання ресурсів (зокрема, Реноваційної хвилі для Європи, стратегія якої оприлюднена в жовтні). Єврокомісія має на меті принаймні подвоїти темпи реконструкції будівель протягом наступних десяти років. Це покращить якість життя людей, зменшить викиди парникових газів у Європі, сприятиме цифровій трансформації,  повторному використанню та переробці матеріалів. До 2030 року планується реконструювати 35 мільйонів будівель та створити до 160 000 додаткових зелених робочих місць.

Надія Шевченко, Інформаційний центр «Зелене досьє».

Джерело фото