Англійським фермерам будуть платити за перетворення сільськогосподарських угідь на природні території

Англійським фермерам будуть платити за перетворення сільськогосподарських угідь на природні території
У деяких районах Англії (наприклад, Дартмур у Девоні) фермерів почали заохочувати до участі у пілотних проектах з ревайлдингу.

Невдовзі фермери зможуть отримувати грошові виплати від держави за перетворення сільськогосподарських угідь на природні екосистеми. Відпрацювання схеми з фінансування ревайлдингу сільськогосподарських угідь відбувається в рамках масштабних проектів відновлення природи, оголошених урядом.

Очікується, що величезні масиви землі будуть виведенні з сільськогосподарського використання і слугуватимуть надалі для відтворення біорізноманіття та збереження рідких видів рослин і тварин, створення оселищ для дикої природи та відновлення здоров’я річок і струмків. Наразі оголошено тендер серед фермерів на локації для 10-15 пілотних проектів з 500 до 5000 га. Точні суми фінансування покине розголошується, оскільки заявки будуть порівнюватися, щоб визначити співвідношення ціни та якості, проте очікується, що загальна сума досягне 700–800 млн фунтів стерлінгів на рік до 2028 року.

До 2042 року уряд планує охопити до 300 000 га такими проектами з відновлення природного ландшафту, що дорівнює приблизно площі Ланкаширу.

Міністри також планують запропонувати англійським фермерам виплати за оздоровлення місцевої природи, – менш масштабні заходи з підтримки біорізноманіття на фермах, включаючи посадку більшої кількості дерев, відновлення торфовищ або водно-болотних угідь і залишення місця для оселищ диких тварин. Ці виплати, про суми яких буде відомо пізніше цього року, також мають досягти до 800 мільйонів фунтів стерлінгів на рік до 2028 року.

Держсекретар з питань навколишнього середовища, продовольства та сільських територій Великобританії сказав, що «нові схеми мають за мету поєднати охорону природи з виробництвом якісної та доступної їжі – як просте і зрозуміле рішення для більшості фермерів. Країна бажає бачити прибуткові фермерські підприємства, які виробляють кориснуїжу та підтримують зростаючу сільську економіку з відновленням природи, де люди мають кращий доступ до екосистемних послуг.

За допомогою нових фінансових схем ми збираємося працювати з фермерами та землевпорядниками, щоб зупинити скорочення біорізноманіття, зменшити викиди парникових газів, збільшити площулісів, покращити якість води та повітря та створити більше простору для природи».

Окрім нових схем виплат за відновлення ландшафту та місцевої природи фермери також зможуть подавати заявки на відшкодування вартості заходів з покращення якості ґрунтів та довкілля.

Фінансування цих заходів також сягатиме близько 800 мільйонів фунтів стерлінгів на рік в рамках капітального перегляду субсидій для сільського господарства в розмірі 2,4 мільярда фунтів стерлінгів на рік за схемою виплат державних грошей на суспільні блага. Це означає, що фермерам платитимуть за заходи з поліпшення навколишнього середовища, а не за кількість земель, які вони обробляють, як передбачалося раніше.

Проте, екологічні активісти сумніваються, що нових платежів буде достатньо для відтворення дикої природи та переведення 30% території країни уприродні території для захисту та відтворення біорізноманіття до 2030 року, а також для пом’якшення наслідків кліматичної кризи. Виконавчий директор The Wildlife Trusts наголосив, що питання не в тому, чи ця схема краща трохи або суттєво за попередні, а  в тому, чи буде цього достатньо для виконання урядових цілей. Запропоновані схеми зазнають невдачі, якщо не буде додано достатньо коштів, щоб допомогти фермерам відійти від інтенсивних сільськогосподарських практик, які руйнують природні екосистеми та сприяють кліматичній кризі.

Президент Асоціації сільських земель і бізнесу Великобританії, яка представляє 28 000 фермерів, землевласників і сільських підприємств, зазначив, що уряд також повинен забезпечитиспрямування змін у політиці на внутрішнє виробництво продуктів харчування та безпеку. Британія вже знаходиться на передовій сільськогосподарських інновацій та стандартів добробуту тварин, і повинна зробити більше для підтримки якості довкілля та продовольчої безпеки, гарантувати прибутковість сільського господарства як основи економіки сільських територій.

Ольга Ігнатенко, Інформаційний центр «Зелене досьє».

Фото: Ревайлдинг в українському степу (пай Олексія Бурковського влітку 2021 року).

За матеріалами The Gardian.

Вас може зацікавити

Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком

Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком