Нова ініціатива ЄС з вуглецевого сільського господарства (carbon farming)

Нова ініціатива ЄС з вуглецевого сільського господарства (carbon farming)
Наприкінці квітня Європейська Комісія опублікувала звіт дворічного дослідження про те, як створити та впровадити  практики накопичення вуглецю у сільському  господарстві в ЄС.

Спираючись на це дослідження та  залучивши кілька проектів та заходів, що фінансуються ЄС, Комісія планує розпочати ініціативу з підтримки вуглецевого сільського господарства до кінця 2021 року.

Дослідники з 2018 по 2020 рік вивчали ключові проблеми, можливі компроміси та варіанти організації вуглецевого сільського господарства, розглядаючи існуючі схеми, пов’язані з кліматичними вигодами.

Досліджували п’ять перспективних галузей: відновлення торфовищ та перезволоження, агролісомеліорацію, підтримку та посилення накопичення органічного вуглецю в мінеральних грунтах, управління накопиченням органічного вуглецю в ґрунті  лук та пасовищ, а також проводили аудит вуглецевого балансу тваринницьких ферм та можливості поширення таких ферм  в ЄС.

Результати дослідження показали, що накопичення вуглецю в сільському господарстві може суттєво сприяти зусиллям ЄС у боротьбі зі зміною клімату: секвестрації та зберіганню накопиченого вуглецю, збільшенню біорізноманіття та збереженню екосистем.

Наразі необхідно поширювати пілотні ініціативи на місцевому або регіональному рівні для накопичення досвіду висококласного вуглецевого сільськогосподарського виробництва. Це дасть змогу вдосконалити систему сертифікації вуглецевих викидів, розширити знання й розуміння зацікавлених сторін про потенційні вигоди для них.

Природні рішення виведення вуглецю з атмосфери можуть допомогти ЄС досягти кліматичної нейтральності, і тому їх слід підтримувати. ЄС буде просувати методи накопичення вуглецю сільськогосподарського виробництва як нову зелену бізнес-модель, яка створює нове джерело доходу для суб’єктів біоекономіки на основі кліматичних переваг. Крім того, як оголошено в Плані дій з обігової економіки, розробляється база для сертифікації викидів вуглецю на основі надійного та прозорого обліку вуглецевого балансу та моніторингу, оприлюднення планів дій для обох ініціатив заплановано до кінця 2021 року.

Дослідження проводилося також з метою надати необхідні інструкції та знання приватним суб’єктам та державним органам для розробки ініціатив із вуглецевого сільськогосподарського виробництва, яке може бути підтримане державами-членами у рамках нової загальної сільськогосподарської політики (наприклад, за допомогою еко-схем або схем підтримки розвитку сільських територій).

ЄС вже включив практики поглинання вуглецю  до своїх рекомендації до стратегічних планів країн-членів із сільськогосподарської політики. Крім того, ЄС проводить навчальні заходи , щоб допомогти державам-членам розробити еко-схеми (зокрема, стосовно накопичення вуглецю) у своїх стратегічних планах з сільського господарства.

Ольга Ігнатенко, Інформаційний центр «Зелене досьє».

За матеріалами Європейської Комісії.

Вас може зацікавити

Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком

Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком