Цьогоріч день екологічного боргу для України настав 24 липня

Цьогоріч день екологічного боргу для України настав 24 липня

День екологічного боргу – це день, коли попит людства на природні ресурси перевищує можливості для їх відтворення. Він розраховується для планети в цілому та для кожної країни окремо.

Вперше екологічний борг було зафіксовано 29 грудня 1970 року, а його постійні вимірювання в 1987 році розпочала науково-дослідницька організація «Глобальна мережа екологічного сліду» (Global Footprint Network). Щорічно день екологічного боргу настає все раніше, що означає більш швидке споживання ресурсів. Якщо у 1997 році цей день припадав на 29 вересня, то вже в 2017 році на 1 серпня.

Найбільш рання дата настання екологічного боргу була зафіксована в 2018-2019 роках – 29 липня. Цього року день екологічного боргу в світі припадає на 22 серпня, наслідки пандемії відіграли позитивну роль в зменшенні екологічного сліду на 9,3%.

Треба зазначити, що Україна, відноситься до країн з екологічним дефіцитом. Найбільший екологічний дефіцит у Сінгапура, а найбільший екологічний потенціал у Французької Ґвіани.

Найшвидше день екологічного боргу в 2020 році настав для Катару – 11 лютого, а останньою країною, яка досягне екологічного боргу буде Індонезія – 18 грудня.

Станом на сьогодні для забезпечення всіх потреб людства нам потрібно 1,6 планети Земля.

За матерілами Global Footprint Network.