Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) та Credit Agricole Bank підтримають аграрний бізнес в Україні

Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) та Credit Agricole Bank підтримають аграрний бізнес в Україні

Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) оголосив про намір надати 20 мільйонів євро в гривневому еквіваленті своєму новому партнеру Credit Agricole банку, ключовому постачальнику фінансових послуг для аграрного сектору в Україні.

Інвестиція дасть можливість українським сільгоспвиробникам і фермерам отримати понад 3000 субпозик і підтримати близько 9000 робочих місць.

 «Полегшуючи позики в місцевій валюті, ми разом інвестуємо в стабільність та довгострокову життєздатність аграрного бізнесу, який є одним із головних двигунів економіки України», – сказав голова правління EFSE Клаус Мюллер.

EFSE надає пріоритет ефективному управлінню – тобто, це уникнення, мінімізація та пом’якшення потенційних екологічних та соціальних (Е&S) ризиків та впливів, пов’язаних із його інвестиціями. Фонд підтримує, впроваджує та постійно вдосконалює Систему екологічного та соціального менеджменту (ESMS), керується Стандартами IFC в управлінні потенційними екологічними та соціальними ризиками.

Ризики E&S враховуються протягом усього інвестиційного процесу. Скринінг E&S та ретельні процеси належної перевірки E&S є ключовим інструментом для виявлення потенційно значущих негативних впливів на сталість, а також для оцінки спроможності та зусиль об’єктів інвестування EFSE для вирішення та пом’якшення цих впливів. Після розгортання капіталу EFSE регулярно контролює результати діяльності своїх партнерських кредитних установ.

Крім того, фонд забороняє використовувати фінансування EFSE для діяльності з підвищеним ризиком спричинення несприятливого соціального чи екологічного впливу (наприклад, пов’язаної з вугіллям або нафтою і газом), пов’язаної з дитячою чи примусовою працею, зі знищенням цінних природоохоронних територій тощо.

Credit Agricole є соціально відповідальним банком. З 2016 року діє програма корпоративної соціальної відповідальності «Ми піклуємося!», яка включає 4 основні напрямки, –  благодійність, екологічні ініціативи, волонтерство та турботу про співробітників. Зокрема, у 2021 році банк придбав медичне обладнання для інституту педіатрії, акушерства та гінекології і важливий медичний препарат Custodiol для маленьких пацієнтів Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова. А на підтримку акції «Година Землі» подарував Голосіївському національному парку 15 000 молодих рослин та допоміг посадити їх частину.

За допомогою інвестиції від EFSE Credit Agricole сприятиме досягненню Цілей сталого розвитку, зокрема, Цілі 2 (Подолання голоду), Цілі 8 (Гідна праця та економічне зростання) та Цілі 9 (Інновації в промисловості та інфраструктура).

Заснований у 2005 EFSE позиціонується як інвестиційний фонд впливу, який має на меті сприяти економічному розвитку та процвітанню в Південно-Східній Європі та регіоні Східного сусідства шляхом інвестування в мікро- та малі підприємства, а також в умови життя приватних домогосподарств.

Саме тому EFSE інвестує в здатність місцевої фінансової інфраструктури забезпечувати ресурси, необхідні підприємцям і сім’ям для процвітання. Надаючи цим групам доступ до відповідального фінансування, EFSE прагне до довгострокового системного впливу та досягнення 6 Цілей сталого розвитку:

  • викорінення бідності,   
  • подолання голоду,
  • гідна праця та економічне зростання,
  • інновації в промисловості та інфраструктура,
  • скорочення нерівності,
  • розвиток партнерства для досягнення ЦСР.

EFSE інвестує в ретельно відібраних за конкретними критеріями прийнятності місцевих фінансових посередників для подальшого кредитування мікро- та малих підприємств та приватних домогосподарств. Ці об’єкти інвестування включають комерційні банки, мікрофінансові установи та небанківські фінансові установи, такі як лізингові компанії.

Крім того, Фонд розвитку EFSE (EFSE Development Facility) надає технічну допомогу, навчання та іншу нефінансову підтримку установам та особам, щоб закріпити та примножити вплив фонду, сприяючи стійкому підприємництву.

Надія Шевченко, Інформаційний центр «Зелене досьє».

Більше інформації за посиланнями:

Вас може зацікавити

Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком

Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком