Екомаркування: якій марці можна довіряти?

Цей рік приніс багатьом з нас чимало змін. Зокрема, прискорилося поширення більш кліматично дружніх звичок. Продажі велосипедів стрімко злетіли вгору, попит на органічну їжу зріс, і багато хто вирішив подорожувати ближче від дому цього літа. Це добрі новини на кліматичному фронті, але цього недостатньо для запобігання кліматичній катастрофі, і ніхто не може зазирнути в чарівну кришталеву кулю, щоб передбачити, як довго ця тенденція буде тривати.

Тема зміни клімату звучить всюди в інформаційній картині дня: якщо ми збережемо діючі моделі виробництва та споживання, то до 2050 року нам знадобляться майже три планети для підтримки нашого стилю життя. Більш стійкий спосіб життя – не є складною справою. Ми всі можемо прагнути застосувати принцип «5R» (англійською: refuse, reduce, reuse, repair, recycle, тобто – відмовитися, зменшити, повторно використати, відремонтувати, переробити). Але коли нам потрібно купувати нові товари, то складно зрозуміти, які з них мають найменший вплив на навколишнє середовище.

В той час, коли одні твердження та марки є надійними, інші вводять споживачів в оману, приписуючи екологічно безпечні характеристики нестійким продуктам чи послугам. Ця недобросовісна поведінка, яку називають грінвошингом (greenwashing – «зелене відмивання»), зовсім не є новою. Але зростаючий загальний запал до «зеленіння» – це благодатний ґрунт для процвітання грінвошингу.