Європейська Комісія презентувала “Європейський Зелений Курс”

Європейська Комісія презентувала “Європейський Зелений Курс”

Європейська Комісія презентувала “Європейський Зелений Курс”, амбіційну програму, що описує перехід до кліматично-нейтральної, циркулярної економіки до 2050 року — надзвичайно складний та масштабний крок, який повністю змінить економіку Європейського Союзу та країн-однодумців. Прийняті раніше “зелені” програми не є достатньо радикальними, якщо врахувати потужні кліматичні зміни останніх років. “The Green European Deal” символізує значні зрушення в політиці ЄС.

Однією з частин договору є трансформація сільського господарства: “попри те, що перехід до сталих систем господарювання вже розпочався, забезпечити їжею швидко зростаючу чисельність людей на планеті за сучасних принципів виробництва — все ще залишається викликом. Виробництво харчових продуктів продовжує забруднювати повітря, воду та ґрунт, шкодить біорозмаїттю та впливає на зміни клімату; надмірно виснажує природні ресурси в той час коли величезна частина продуктів потрапляє на смітник, а низька якість продуктів та харчові звички населення роблять свій вклад в розповсюдження ожиріння та таких хвороб як рак.

[…] Весною 2020 року Комісія презентує стратегію “Farm to Fork” (від ферми до виделки) та розпочне дебати серед стейкхолдерів, щоб обговорити всі етапи виробництва продуктів та сформулювати більш сталу харчову політику. У тому числі, частка ОРГАНІЧНОГО ГОСПОДАРСТВА повинна збільшитись у Європі.”

Повна версія документу за посиланням.