7 червня – День харчової безпеки

7 червня – День харчової безпеки

Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2018 році День харчової безпеки набуває сьогодні особливого значення.

Адже через зміну клімату та виклики для здоров’я людей мають змінитися і підходи до виробництва харчових продуктів, і наші споживчі звички, і взагалі спосіб мислення і глобальні політики щодо їжі, здоров’я та довкілля.

Експерти прогнозують, що в наступні 10 років харчову промисловість нашої планети очікує найбільш драматична за останні три десятиліття трансформація.

Як вироблятиметься далі наша їжа? Що робити, щоб її вистачило всім, а проблема подолання голоду зникла з порядку денного людства? Як досягти не тільки потрібної кількості продуктів, а й їх якості та безпечності? Відповіді на ці запитання шукають численні дослідницькі структури по всьому світу.

А в Україні розробляється національна програма харчової безпеки, впроваджуються вже ухвалені закони щодо безпечності та якості продуктів, кормів для худоби, органічного виробництва, створюються мережі експертів та громадських активістів задля просвіти виробників і споживачів.

Новий ІТ інструментарій підтримки просвітницької діяльності «Компетентність долає корупцію» представили сьогодні на інформаційній конференції організатори та виконавці проєкту “Зміцнення позицій НГО у регіонах як учасників реформування системи забезпечення безпеки харчової продукції, спрямованого на подолання корупції” (реалізується за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні в рамках Програми МАТРА Аналітичним центром Аграрного союзу України у співпраці з Торгово-промисловою палатою України та Українською аграрною конфедерацією). Вони також обговорили разом з партнерами й представниками органів державної влади й міжнародних організацій проблеми й досягнення у сфері харчової безпеки в Україні.

Докладніше про причини, можливості й виклики трансформування харчової системи та про їжу майбутнього – у наших інформаційно-довідкових матеріалах та в наступному випуску Вісника проєкту «Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком».

Вас може зацікавити

Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком

Український зелений шлях від ферми до виделки: крок за кроком