Європейський кліматичний пакт надасть нові можливості для участі громадян у побудові зеленішої Європи

Європейський кліматичний пакт надасть нові можливості для участі громадян у побудові зеленішої Європи

Європейський кліматичний пакт  є частиною Європейського Зеленого курсу як загальноєвропейська ініціатива, що запрошує людей, громади та організації брати участь у діях з протидії зміні клімату. Пакт пропонує можливість кожному обмінюватися інформацією, дискутувати та діяти щодо кліматичної кризи та бути частиною постійно зростаючого європейського кліматичного руху.

Офіційний захід з нагоди запуску кампанії розпочали колишній чемпіон Формули-1 Ніко Росберг, колишній керівник комітету ООН з питань клімату та співзасновник платформи Global Optimism Крістіана Фігерес та виконавчий віце-президент Європейської Комісії Франс Тіммерманс, відповідальний за Зелений курс в Єврокомісії.

Під час події представили перших послів #EUClimatePact, а також запросили активних громадян приєднуватися до кампанії, ставати послами на волонтерських засадах та залучати більше людей, місцевих рад та громадських ініціатив до існуючих програм Євросоюзу з протидії зміні клімату: з енергоефективності, збереження біорізноманіття, управління відходами, сталого виробництва та споживання та ін.

Європейський кліматичний пакт об’єднав зусилля з глобальною кліматичною кампанією Count Us In («Врахуйте нас»), щоб мобілізувати мільйони людей у всьому ЄС для здійснення конкретних кроків щодо зменшення викидів та стимулювання швидких дій лідерів на всіх рівнях, а також  для індивідуальних одного чи кількох „кроків”  (Take a step on Count Us In) для зменшення власного вуглецевого сліду – від пішої ходьби та їзди на велосипеді чи зменшення харчових відходів до утеплення будинку для економії енергії.

Місія “Count Us In” – надихнути протягом наступного десятиліття 1 мільярд людей на значне зменшення рівня викидів, та змусити лідерів діяти рішучіше  для забезпечення глобальних системних змін.

Особисті зусилля кожного можуть принести значні результати: згідно Emissions Gap Report 2020, який випустила у вересні 2020 року Програма ООН з Довкілля,  якщо мільярд людей буде вживати практичні заходи у своєму житті, вони можуть скоротити до 20% глобальних викидів парникових газів. Громади мають силу тиснути на лідерів та компанії, які відповідають за більшість світових глобальних викидів.

Індивідуальні кроки будуть враховані глобальним агрегатором Count Us In, і разом з мільйонами кроків по всьому світу сприятимуть найбільшому за всі часи руху людей, організацій та платформ, що протидіють зміні клімату.

Партнерство включатиме запуск багатомовної версії платформи Count Us In влітку 2021 року, яку міста, школи, громадські групи та приватні особи в ЄС можуть адаптувати та використовувати для вжиття заходів для боротьби зі зміною клімату.

На підтримку Європейського кліматичного пакту організована серія супутніх заходів. Європейська комісія закликає всіх небайдужих долучатися, та реєструвати свої події на її сторінці. Таких, як  На 20 січня запланованих запуск кліматичного пакту в Німеччині.

Фото кредит: https://europa.eu/climate-pacthttps://steps.count-us-in.org.

Надія Шевченко, Інформаційний центр «Зелене досьє»