Каліфорнія адаптується до кліматичних змін

Каліфорнія адаптується до кліматичних змін

Каліфорнія є п’ятою за величиною економікою світу. В останні кілька років вона зростала, одночасно впроваджуючи політику зменшення негативного впливу на клімат та навколишнє середовище, – незважаючи на офіційний вихід США з кліматичної угоди під час президентства Трампа.

Наприкінці вересня 2020 року в рамках амбіційного плану захисту біорізноманіття та уникнення катастрофічних змін клімату губернатор Каліфорнії Гейвін Ньюсом оголосив своє рішення щодо використання державного ресурсу для зниження темпів накопичення парникових газів в атмосфері.

Губернатор видав розпорядження, яке наказує державним політикам розробити дорожню карту для збереження 30% суші та прибережних вод штату до 2030 року, щоб зменшити втрати видів та екосистем.

Каліфорнійське агентство природних ресурсів очолить роботу по виконанню цього розпорядження, створюючи те, що губернатор назвав спільним підходом, – загальнодержавне співробітництво з питань біорізноманіття, за участі дослідників, політичних лідерів та членів громад. Ньюсом заявляє, що агентство буде прагнути захищати економіку штату та сільськогосподарську промисловість, одночасно зберігаючи біорізноманіття та відновлюючи природні ландшафти.

Головною темою плану є максимізація кількості вуглецю, який зберігається в рослинах, лісах, воді та ґрунті. Занадто багато вуглецю в атмосфері спричиняє кліматичні зміни, але це корисно для ґрунту, каже Ньюсом. Його мета – об’єднати фермерів, землевласників та природоохоронців навколо кліматичних зусиль, – таким чином держава може стати більш стійкою до кліматичних змін. Розробка плану має завершитись до лютого 2022 року.

Створення здорових ґрунтів як стратегія адаптації до клімату – ідея, яку фермери та ґрунтознавці рекламують роками, щоб допомогти уповільнити тенденції потепління. Одним із методів є посадка покривних культур на невикористовуваній землі та між садами для витягування вуглецю з повітря в ґрунт. Адміністрація штату заявляє, що використання існуючих земель Каліфорнії для зберігання вуглецю є важливим способом обмеження наслідків зміни клімату, захистом громади від подій, спричинених зміною клімату.

Новий підхід Каліфорнії може допомогти зупинити зменшення популяцій бджіл, зазначає Ньюсом, а також сприятиме відновленню заболочених територій, та захисту прибережних районів. За словами губернатора, ризики стихійних пожеж будуть пом’якшені за рахунок кращого управління лісами, а дерева та інша рослинність буде висаджена в міських районах.

Ці дії є частиною міжнародного руху за пом’якшення антропогенного впливу на клімат, учасниками якого є багато країн; серед них Європейський Союз, Великобританія, Канада та нещодавно приєдналися Китай, Японія та Південна Корея.

Ольга Ігнатенко, Інформаційний центр “Зелене досьє”.

За матеріалами каліфорнійських медіа, фото CapRadio