Курорт на острові – процвітання попри кліматичні загрози

Курорт на острові – процвітання попри кліматичні загрози

Пляжний курорт «Bucuti & Tara» Аруба став лауреатом Премії ООН за глобальні дії на захист клімату 2020 за найбільш практичні та придатні для повторення приклади дій.

Курорт називають “яскравим прикладом для всіх карибських готелярів”. Його ініціативи виходять далеко за межі звичних заходів із скорочення споживання ресурсів та впливу на довкілля, і усі вони можуть бути масштабовані. Будь-який заклад, великий чи малий, може їх впровадити, якщо відповідально ставиться до довкілля.

Розташована в Карибському басейні, Аруба, як і інші малі острови, є надзвичайно вразливою до глобального потепління. Власник та генеральний директор Евальд Біманс каже, що якщо не зупинити зміни клімату, то через 20-30 років для того, щоб побачити сьогоднішній незайманий пляж із білим піском, гостям доведеться пірнати з маскою під воду. Тому екологічна програма є такою важливою для компанії «Bucuti & Tara».

Першу концепцію стійкого туризму Біманс розробив ще у 1992 році, після саміту з навколишнього середовища в Ріо-Де-Жанейро, заради збереження найважливішої цінності острова – унікального біорізноманіття.

А його програма енергозбереження дозволила стабілізувати витрати курорту під час нафтової кризи, надавши його бізнесу конкурентні переваги. У 1999 році «Bucuti & Tara» відзначено сертифікатом «Green Globe» і відтоді він отримує всі нагороди, які можна собі уявити, завдяки сталим практикам та унікальному досвіду.

Розташування на маленькому острові обмежує можливості вивозу та захоронення відходів, тому курорт переробляє 62% відходів і постійно працює над їх скороченням. 20 років тому компанія заборонила використання одноразових пластикових виробів, а у 2020 році стала 100% безпаперовою. Скло та картон переробляють, а використані білизну та рушники віддають на благодійні акції. Підлогове покриття у фітнес-центрі зроблене з перероблених шин, і всі зовнішні тераси – з перероблених матеріалів.

Курорт знизив річні об’єми стічних вод на 142,4 кубометрів, тверді відходи на 1050,066 кг, викиди парникових газів – на 3599,7 кг.

Знижуючи свій вуглецевий відбиток, курорт закупає продукти у місцевих постачальників з Аруби, з якими заключено договори про дотримання екологічних стандартів та норм безпеки.

З липня 2018 року компанія «Bucuti & Tara» впроваджує пілотний проект «Hotel Kitchen» зі скорочення харчових відходів, вже скоротила їх на 30%, зберігаючи 97% заповненості готелю, і планує скоротити ще на стільки ж. Курорт впровадив практики безпеки харчових продуктів та контроль температури, HACCP та щорічне тестування на легіонелу.

Всі харчові відходи відправляють на місцеву свиноферму, залишки хлібу зі сніданку використовують для приготування грінок та хлібного пудингу, а розмір порцій зменшено відповідно до спостережень щодо залишків на тарілках гостей. Заклад не пропонує програму “все включено”, заохочуючи гостей відвідати місцеві ресторани. Для тренінгів персоналу заклад використовує відео серію WWF та «Lobster Ink» , мотивуючи та надаючи більше інформації про необхідність таких практик.

Курорт використовує редуктори води, які зменшують витрати на 60% у всіх душових кабінах і кранах, а також унітази з економним зливом.

Натуральні свіжовиготовлені шампуні, кондиціонери та лосьйони «Aloba Aloe» розливають у дозатори замість окремих упаковок у пластиковій тарі. Щоб уникнути забруднення сірих стічних вод жиром, на кухні встановлені уловлювачі жиру. Миючі засоби біологічно розкладаються та є екологічно безпечними, а сірі стічні води з мийки та душу обробляються УФ-системою й повторно використовуються для поливу, разом із зібраною дощовою водою. Вбудовані ультрафіолетові промені «Berson», встановлені на всіх лініях водопостачання, поєднують широкий спектр корисних довжин УФ-хвиль з дуже високою енергетичною потужністю. Ця комбінація викликає повну і постійну дезактивацію мікроорганізмів, уникаючи фотоактивації. Циркуляцію води контролюють щотижня, щоб вода не стояла більше 10 днів.

Споживання електроенергії на один номер є найнижчим серед усіх готелів Аруби: воду для кімнат гостей та пральні підігрівають сонячні батареї, 15% своїх потреб курорт задовольняє за рахунок власних сонячних панелей, ще 25% енергії отримує від сонячних та вітрових потужностей острова. Задля енергоефективності заклад також використовує енергозберігаюче обладнання та прилади, таймери й датчики руху на світильниках в офісах та інших громадських місцях, екосенсори для підвищення температури в порожніх кімнатах, енергозберігаючі технології охолодження у приміщеннях та фітнес-центрах, ізолюючі вікна. Споживання електроенергії ретельно відстежується.

«Bucuti & Tara Beach» курорт Аруба – перший і єдиний готель Карибського басейну, який пройшов сертифікацію щодо нульових викидів вуглецю і зараз працює над переходом до від’ємного рівня викидів.

Заходи з екологічної освіти охоплюють ще ширшу аудиторію: курорт проводить екотури по території для школярів, презентації на регіональних конференціях про найкращі практики, екотури для працівників, спонсорує інформування громадськості державною екологічною службою, транслює зелений канал по телебаченню готелю, де представлені зелені практики. В усіх заходах допомагає «зелена» команда з представників кожного відділу.

Пропагуючи свою бізнес-модель, де розкіш та екологічна відповідальність не є взаємовиключними, «Bucuti & Tara» пропонує брошуру “Найкращі екологічні практики” із своїми порадами.

З іншими цікавими проектами-учасниками ініціативи Climate Neutral Now можна познайомитися на сайті UNFCCC.

Надія Шевченко, Інформаційний центр «Зелене досьє».

Джерело фотографії