Потрібна швидка реакція на окупацію ЧАЕС

Потрібна швидка реакція на окупацію ЧАЕС

Звертаємось до світової екологічної спільноти!

Агресивні дії країни-агресора призводять не лише до численних жертв серед мирного населення та захисників України, руйнування цивільної інфраструктури, а й до жахливих наслідків для довкілля.

Весь світ пам’ятає аварію на Чорнобильській АЕС у 1986 році. 25 лютого війська агресора захопили Чорнобильську АЕС та об’єкт «Укриття», який є об’єктом найвищого рівня небезпеки та містить залишки ядерного палива. В Україні знаходиться ще 4 діючих АЕС, які наразі знаходяться під контролем України, але агресор погрожує і їм, зокрема, Запорізькій АЕС.

27 лютого, війська агресора почали обстріли газогонів, нафтобаз та інших небезпечних об’єктів.

Важко передбачити наслідки воєнних дій щодо забруднення річок, ґрунтів, повітря тощо.

Зокрема, щодо АЕС, ми знаємо, що можливість захоплення будь-якого ядерного об’єкта терористами завжди перевірялася на міжнародних навчаннях з безпеки. Світові спецслужби неодноразово тренувалися в цій справі. Настав час застосувати навички, отримані під час цих тренінгів. Кожна хвилина перебування іноземних терористів біля Чорнобильської атомної електростанції та її об’єктів є ризиком другої аварії, навіть більшої, ніж у минулому столітті. Кожна секунда може стати останньою в історії деяких європейських країн, адже їх територія стане непридатною для проживання. Настав час діяти.

Ми закликаємо екологічну громадськість висловитись проти дій агресора!

Довкілля не має кордонів!