Сталий розвиток, торгівля і Європейський зелений курс – участь громадськості

Сталий розвиток, торгівля і Європейський зелений курс – участь громадськості

Цього тижня питання торгівлі та сталого розвитку обговорювали одразу на кількох міжнародних майданчиках. Четверта офіційна зустріч Підкомітету з питань торгівлі та сталого розвитку в рамках імплементації Глави 13 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і Форум громадянського суспільства, створений в рамках впровадження цієї ж статті, були присвячені оцінці прогресу імплементації Глави 13 УА «Торгівля і сталий розвиток».

Спеціальна сесія Робочої групи Сторін Орхуської конвенції щодо участі громадськості в міжнародних процесах зосередилася, зокрема, на питаннях громадської участі в торгівельних переговорах. І в Брюсселі, і в Женеві, і в Києві (а також в інших містах та країнах віртуально) говорили про позитивний досвід співпраці урядів та громадських організацій, який наразі подає ЄС та країни Східного партнерства, котрі підписали угоди про асоціацію.

В Україні, зокрема, створено збалансовану систему консультантів та дорадчих структур, представники громадянського суспільства, бізнес-асоціацій та профспілок ретельно відслідковують процес впровадження Угоди про асоціацію в частині торгівлі та сталого розвитку і мають можливість впливати на нього.

Цього разу, наприклад, учасники Форуму громадянського суспільства дуже здивувались, що офіційний Підкомітет у своїй фінальній заяві зовсім не приділив увагу Європейському зеленому курсу (ЄЗК). Натомість у спільній заяві національних дорадчих груп України та ЄС якраз найбільше наголошується на необхідності впровадження ЄЗК та на проблемних екологічних питаннях.

Представники Підкомітету у відповідь запевнили громадських активістів, що ЄЗК, безперечно, є на порядку денному впровадження УА та української політики взагалі, на найвищому урядовому рівні, що рекомендації Форуму мають особливу цінність для всього процесу імплементації УА і будуть обов’язково взяті до уваги урядом України.

Тамара Малькова, Інформаційний центр «Зелене досьє».