Торгівля та сталий розвиток: змін по суті не передбачається?

Щойно призначена віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в першому на цій посаді інтерв’ю «Європейській правді» говорить про необхідність оновлення Угоди про асоціацію. Зокрема, йдеться про бажані зміни на краще в торговельній сфері: переговори про спільний авіаційний простір, «промисловий безвіз» (АСАА), інтеграція до цифрового ринку. Втім, загальні принципи та підходи, проголошені в Главі 13 Угоди про асоціацію «Торгівля та сталий розвиток», сподіваємось, залишаться незмінними: сталий розвиток як ключовий принцип галузевих політик, сприяння впровадженню енергоощадних технологій та відновлюваної енергії, екологічного маркування; заохочення розвитку екологічно чистих товарів та послуг; залучення інститутів громадянського суспільства та експертів.

Нагадаємо:

  • Саме пані Стефанішина опікувалась (на попередній посаді керівника Урядового офісу з координації європейської та євроатлантичної інтеграції) створенням та діяльністю Ради з питань торгівлі та сталого розвитку, консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України.
  • Рада була створена з метою забезпечення виконання статей 299 та 301 глави 13 «Торгівля та сталий розвиток» (Постанова КМУ від 13 червня 2018 р. №478).
  • Відповідно до тих самих статей Угоди в Україні була також створена Дорадча група з питань торгівлі та сталого розвитку, до складу якої ввійшли представники організацій роботодавців, професійних спілок та неурядових організацій. Аналогічна Дорадча група створена і європейською стороною.
  • Відкриті Форуми громадянського суспільства відбулися в листопаді 2018 року в Києві та в листопаді 2019 року в Брюсселі.

Докладніше…

Тамара Малькова,
членкиня Ради з питань торгівлі та сталого розвитку
та Дорадчої групи з питань торгівлі та сталого розвитку. 

Вас може зацікавити

Євроінтеграція

Євроінтеграція