Повторне використання води – в ЄС нові правила

Повторне використання води – в ЄС нові правила

Європарламент схвалив Мінімальні вимоги щодо виробництва “вторинної” (або відновленої) води.

Відтепер це єдині правила для всіх країн-членів ЄС, згідно з якими для виробництва та постачання вторинної води обов’язково потрібен дозвіл і про виконання яких всі країни звітуватимуть через шість років, а надалі звіти оновлюватимуться щорічно. Це стосується і води для сільськогосподарських потреб, яка надходить після станцій обробки стічних вод комунальних господарств.

Для отримання дозволу треба виконати певні умови, які перелічені в додатках до документу і стосуються забезпечення мінімальної якості та обмежень щодо постачання води для повторного використання. В основі дозволу має бути план управлінням ризиками для використання води. Вимагається також надати план моніторингу, визначити термін дії тощо.

Дозвіл може переглядатися, якщо відбуваються зміни або у технологічному циклі постачальника, або кліматичні/екологічні зміни. Країни ЄС мають публікувати інформацію щодо наданих дозволів та результатів моніторингу, звітувати щодо кількості зворотних вод у використанні.

В додатках до правил надається також класифікація видів сільськогосподарських культур відповідно до можливих ризиків від їх вживання для здоров’я та описуються варіанти їх зрошення, а також біологічні параметри якості, вимоги до моніторингу та заходи з ризик-менеджменту.

Вас може зацікавити

Євроінтеграція

Євроінтеграція