Освіта для сталого розвитку

Освіта для сталого розвитку

Існує чимало процесів та діяльності, що є підґрунтям для широкомасштабного розвитку просвіти. Існує чимало засобів, якими ми намагаємось сприяти розвитку освіти, глобальній освіті, стійкій освіті, громадянській освіті, мульти-культурній освіті та багатьом іншим різновидам навчання.

Сьогодні відбувається зміна парадигми розвитку: глобальні процеси сталого розвитку мають локальний вплив, і навпаки – особистості впливають на глобальний порядок денний, на цільові групи глобального розвитку й нових гравців, змінюють мережеві зв’язки від формальності до суті, утворюють нові інструменти зв’язків.

Усвідомлюючи важливість впровадження Цілей сталого розвитку ООН, ми здійснюємо просвітницькі проєкти та діяльність у найрізноманітніших форматах, у співпраці з численними організаціями та мережами однодумців з України та світу.

«Крок за кроком»: інноваційні методи освіти для сталого розвитку

Мультимедійний посібник “Крок за кроком” для України розроблений задля підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами, які люди можуть робити у своєму щоденному житті для того, щоб сприяти більш сталому розвитку українського суспільства. Його основними цільовими групами є члени організацій громадянського суспільства, освітяни, студенти та прості родини небайдужих людей.

Освіта для сталого розвитку в країнах Балтійського регіону

Проект “Створення місцевих центрів освіти для сталого розвитку в країнах Балтійського регіону” реалізується в Латвії, Литві, Естонії, Польщі, Білорусі, Україні, Фінляндії та Швеції за участі навчальних закладів та громадських організацій, досвідчених експертів з цих країн. В результаті ми очікуємо створення мережі таких центрів, які надалі будуть спілкуватися між собою, поширювати досвід до інших регіонів своєї країни.

Рекомендації учасників проекту.

Smart Living Challenge 2014-2016 – Глобальний пошук інновацій для сталого розвитку

Шведський Інститут і Науковий парк Мунктелл започаткували проект Smart Living Challenge в 2014  році  як  відкритий  міжнародний  інноваційний  конкурс генерування ідей для просування сталого способу життя в містах. У 2015 році змінився фокус проекту – від ідеї до впровадження, – залишаючи ті самі три основні напрямки – ЖИТИ, РУХАТИСЬ, ЇСТИ. За підтримки Шведського інституту та SISP результати процесу, організованого в 17 країнах на п’яти континентах по всьому світу (в тому числі, в Україні), були представлені в грудні 2015 року в Парижі під час COP21, Конференції ООН зі зміни клімату.

Протягом 2014-2016 років Інформаційним центром “Зелене досьє” проведено ряд заходів в рамках ініціативи Smart Living Challenge за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Дискусійний (буд)майданчик «Майбутнє, яке ми будуємо»: Цикл зустрічей – дискусій про сталий розвиток

Лідери країн світу разом з представниками громадянського суспільства визначили «Майбутнє, якого ми хочемо». Втім, представники громадянського суспільства доповнили офіційний підсумковий документ конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо +20» – «Майбутнє, якого ми не хочемо». Із часу знакової для всього світу конференції «Ріо + 20» минуло три роки. Яке ж майбутнє будує сьогодні Україна? У нас дуже мало часу на зведення збалансованої конструкції, а від наших успіхів залежить майбутнє світу.

«Зміна стилю споживання – глобальне завдання для кожного заради порятунку планети» (2010)

Природні ресурси Землі обмежені. Порятунок нашої планети залежить від багатьох чинників. Один з них, мабуть, найскладніший, – ми повинні змінити наші звички, наше мислення і спосіб життя. І ці потреби мають бути зрозумілими всім людям, на всіх рівнях. Як зробити це зрозумілим для українців? Практичні приклади з двох різних шведських міст доводять, що це можливо за умови співпраці міської влади та населення, із залученням інформаційних та пропагандистських структур.
Наш проект – це зустріч найкращого шведського досвіду зі сталого споживання та української практики. Він проводився в рамках програми «Обличчям до майбутнього – шведський шлях стійкого розвитку» Посольством Швеції в Україні у співпраці зі Шведським Інститутом (Стокгольм) та міжнародною екологічною організацією «Зелене досьє».