«Зелене досьє» впроваджує проекти зі сталого розвитку з 2000 року. Напередодні Всесвітнього саміту зі сталого розвитку (Йоганнесбург, 2002), «Зелене досьє» створено цикл із 5 коротких відеофільмів, які були показані під час Саміту, а також на українському телебаченні.
В 2008 році «Зелене досьє» приєдналося до міжнародної платформи щодо сталого споживання та виробництва (за координації Інституту сталого споживання та виробництва, Вуперталь, Німеччина), яка об’єднує громадські організації багатьох країн. Водночас «Зелене досьє», входячи до мережі організацій, які співпрацюють з ЮНЕП, бере активну участь в розвитку концепції Зеленої економіки.
Зокрема, в Україні проведено дослідження стану органічного ринку і можливостей розвитку Зеленої економіки в аграрному секторі та обговорення цього дослідження. Раніше було проведено дослідження щодо сталого споживання й виробництва в Косівському районі та впроваджено ряд проектів зі сталого розвитку в Карпатах.
Ми продовжуємо впроваджувати проекти в різних напрямках зеленої економіки:
Участие в программе «Повышения устойчивости государственных закупок для регионального перехода к инклюзивной «зеленой» экономике в Восточной Европе, на Кавказе и в Центральной Азии (ВЕКЦА)», возглавляемого Программой Организации Объединенных Наций по окружающей среде при поддержке Европейской экономической комиссии Организации Объединенных Наций (United Nations Economic Commission for Europe) и Платформы знаний о «зеленом» росте (Green Growth Knowledge Platform), 2021.
Участь у програмі EaP GREEN (Програма «Озеленення економіки у східному сусідстві Європейського Союзу»), яка допомогла шести країнам Європейського Союзу Східного сусідства у швидшому просуванні до структури зеленої економіки.
Зокрема, участь в підготовці ряда публікацій:
- Аналітичний огляд «Перспективи розвитку «зеленої» економіки в Україні: органічне сільське господарство» підготовлений в рамках програми «Озеленення економіки в країнах Східного партнерства» (EaP GREEN) під керівництвом Програми ООН з навколишнього середовища, 2018.
Редактори українського тексту: Тамара Малькова, Катерина Шор, Інформаційний центр «Зелене досьє». - Аналітичний огляд «Перспективи розвитку «зеленої» економіки в Україні: можливості для «озеленення» енергетичного сектору» підготовлений в рамках програми «Озеленення економіки в країнах Східного партнерства» (EaP GREEN) під керівництвом Програми ООН з навколишнього середовища, 2018.
Редактори українського тексту: Надія Шевченко, Тамара Малькова, Інформаційний центр «Зелене досьє». - Обзорное исследование «зеленой» экономики в Беларуси. Обобщение результатов. подготовлено в рамках программы «Озеленение экономики в странах Восточного партнёрства» (EaP GREEN) под руководством Программы ООН по окружающей среде (UN Environment), 2016.
Перевод и редактирование документа на русском языке: Тамара Малькова, Надежда Шевченко, МБО ИЦ «Зеленое досье».
Перехід до поновлюваних джерел енергії, включаючи енергію вітру, сонця, геотермальну та біомасу:
– Дні Сонця в Україні – з 2011.
Розвиток сталого сільського господарства, у тому числі органічного виробництва:
– Зелені інновації для відновлення традиційного сільського господарства в українських Карпатах (2011 – 2012).
– Сільське господарство – каталізатор переходу до «зеленої економіки». Оглядове дослідження у суб-регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії (СЄКЦА). (2010-2011).
А також проекти щодо підвищення обізнаності з питань сталого споживання:
– Екологічна сертифікація для туристичного бізнесу – з 2010.
– «Зміна стилю споживання – глобальне завдання для кожного заради порятунку планети» (шведський досвід сталого споживання та український шлях до змін) (2010).